SI US PLAU

Przez 20 lat działalności Spinnin’ Records urosło do rangi kultowej wytwórni, mającej kolosalny wpływ na formę światowego EDMu. Nieraz swoje numery wydawali tam Polacy – między innymi Sikdope, DBL, LOUD ABOUT US czy Marta Gałuszewska. Teraz do tego naprawdę szerokiego grona dołączają panowie z duetu DJ Kuba & Neitan, którzy postanowili spróbować swoich sił w zupełnie innym stylu.

Motyw rodem z afterparty Sunrise…

Zdobywcy siódmego miejsca w rankingu Polish DJs Chart wzięli na tapet kultowy motyw, dobrze znany fanom klimatów rodem z afterparty Sunrise Festival. Chodzi tu o “Moonlight Party”, które w 2005 roku wylansował brytyjski producent działający pod pseudonimem Fonzerelli. Na potrzeby singla powstał nowy wokal, zaś sam oryginał został dostosowany do obecnych trendów – i tak oto powstało “Sunrise (Moonlight Party)”.

Jak zdradził nam Kuba Wroński, 1/2 duetu DJ Kuba & Neitan, kawałek udało się domknąć i zakontraktować w iście sprinterskim tempie.

W sumie to był to chyba jeden z najszybciej zrobionych przez nas numerów, bo wszystko fajnie się tutaj zgrywało. Najpierw był podkład, później bardzo szybko znaleźliśmy wokalistkę, która fajnie to nagrała i w ciągu trzech tygodni był numer. Później wysłaliśmy dema – label, który odpisał nam na to, to było Spinnin. Odpisali w sumie po godzinie i zaproponowali premierę za trzy tygodnie.

Fajnie, że się w końcu udało, bo do Spinnin’ wysyłaliśmy dema chyba od 12 lat – także bardzo długo nam to zajęło, ale w końcu nam się udało.

Kuba Wroński (1/2 DJ Kuba & Neitan)

…w zupełnie nowym sosie

Wcześniej wspomnieliśmy o zupełnie innym stylu chłopaków. I istotnie, najnowsza ich propozycja zachowana jest w klimatach brazillian bassu, lub – jak kto woli – slap house‘u. W ostatnich miesiącach te brzmienia stały się niezwykle popularne w rozgłośniach radiowych i na platformach streamingowych. I to właśnie tam w głównej mierze kierowany jest najnowszy track od Kuby i Adriana. Jeśli są na sali malkontenci, którzy nie są fanami takich brzmień, to uspokajamy – będzie VIP Mix w mocniejszych klimatach.

VIP Mix będzie – wiadomo – klubowy, mocniejszy… To jest radiówa, to co teraz puszczamy – a VIP Mix będzie miał za zadanie już zrobić robotę w klubach, jak tylko one zostaną otwarte. Na razie nie ma sensu go wydawać, jeszcze nie jest w ogóle nawet gotowy w stu procentach.

Kuba Wroński (1/2 DJ Kuba & Neitan)

Już wkrótce collab DJ Kuba & Neitan x Adam de Great

To nie koniec niespodzianek ze strony łódzkiego duo. Już wkrótce będziemy świadkami ich powrotu do Future House Music – i będzie to jednocześnie debiut kolejnego Polaka w tym labelu.

Mamy collab z Adamem de Greatem, który będzie w Future House Music już we wrześniu, i nosi on nazwę “Temptation”.

Kuba Wroński (1/2 DJ Kuba & Neitan)

Mieliśmy przyjemność usłyszeć obszerny fragment tego tracka i już teraz wiemy, że jest na co czekać. Tymczasem polecamy uwadze najnowszy numer duetu DJ Kuba & Neitan – “Sunrise (Moonlight Party)” odsłuchacie poniżej.

SI US PLAU