Dua Lipa pierwszym headlinerem Open’er Festival 2024

To się nazywa otwarcie lineup’u! Na Open’er Festival 2024 wystąpi Dua Lipa, która będzie wówczas promować swój nowy materiał.

sunrise

Open’er Festival rusza z ogłaszaniem artystów, którzy wystąpią podczas przyszłorocznej edycji. Flagowe wydarzenie agencji AlterArt już od jakiegoś czasu informowało o rozpoczęciu sprzedaży karnetów, jednak do dnia dzisiejszego fani nie wiedzieli, kogo mogą się spodziewać odwiedzając za kilka miesięcy lotnisko Gdynia-Kosakowo. Tym samym wiele osób kupiło wejściówki w ciemno. I na to wygląda, że zrobili oni dobrze – na pierwszy rzut ogłoszeń rzucono bowiem nazwę, która niedawno przyczyniła się do wyprzedania biletów w dzień, w który miała wystąpić. Niestety, finalnie do jej występu nie doszło. Wszystkiemu zawiniła zła sytuacja pogodowa, której skutkiem była ewakuacja uczestników z terenu festiwalu.

Właśnie wtedy wystąpić miała Dua Lipa, która w ostatnich dniach wraz z nowym materiałem powróciła na usta fanów muzyki pop. Z tej okazji artystka zdecydowała się zapowiedzieć swoje odwiedziny, które będą miały miejsce podczas następnego letniego sezonu. Do tej listy właśnie dołączył Open’er Festival.

kalendarz

Powrót w nowym stylu

Polscy fani w 2022 roku przebyli niemały rollercoaster emocji, który finalnie zakończył się odwołaniem występu headlinerki. Na szczęście Brytyjka obiecała, że do nas wróci. I jak powiedziała, tak zrobiła. Pierwszy od kilku lat jej występ przed polską publicznością będzie pełen nowego materiału, który zapowiada świeżo wydany singiel “Houdini”. Dua Lipa wystąpi w naszym kraju już 4 lipca 2024 roku w ramach kolejnej edycji Open’er Festival. Po raz pierwszy twórczyni “Don’t Start Now” zagrała w Polsce w 2018 roku podczas Orange Warsaw Festival. Tym razem trzymamy kciuki za to, by pogoda nie pokrzyżowała planów na muzyczną zabawę.

kalendarz

Bilety na flagową imprezę agencji AlterArt są już dostępne do zakupu. Za jednodniową wejściówkę w ramach oferty Regular przyjdzie nam zapłacić 495 zł. Jeśli jednak postanowicie zabrać się na wszystkie cztery dni festiwalu, będziecie musieli na to wydać 1039 zł. W sprzedaży nie zabrakło też karnetów weekendowych (piątek, sobota) oraz opcji z noclegiem w ramach pola namiotowego. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Czego możemy się spodziewać na Openerze?

Dua Lipa swoim oryginalnym podejściem do muzyki pop zawojowała listy przebojów i nie tylko. Miało to miejsce zwłaszcza po sukcesie albumu “Future Nostalgia”, który uplasował jej pozycję. Po erze inspirowanej brzmieniami lat 70., 80., 90. czy nawet wczesnych 2000, przyszedł czas na zmiany. W tym pomogli jej między innymi Kevin Parker oraz Danny L Harle, którzy zostali zaproszeni do tworzenia jej nowego albumu. Najnowszy singiel “Houdini” czerpie z charakterystycznego, psychodelicznego stylu znanego z wydawnictw pod znakiem formacji Tame Impala.

sunrise

Prawdopodobnie nie zabraknie większej ilości takich akcentów na nadchodzącym trzecim albumie artystki. Do tego też dochodzi obecność jednego z reprezentantów sceny hyperpop, który od dłuższego czasu współpracuje między innymi z Caroline Polachek oraz był związany z wytwórnią A. G. Cooka – PC Music. Czy zapowiada się mieszanka wybuchowa? Na odpowiedź musimy jednak jeszcze poczekać.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?