Miała być Dua, wyszła lipa. Odwołano większość głównych występów trzeciego dnia Opener’a

Dua Lipa, Megan Thee Stallion, Michael Kiwanuka i Young Leosia – między innymi występy tych artystów zostały odwołane.

sunrise

Złe warunki pogodowe spowodowały ewakuację uczestników trzeciego dnia Open’er Festival 2022. Impreza została wznowiona, ale anulowano większość głównych występów. Nie wystąpi między innymi Dua Lipa, headlinerka festiwalu.


Trzeci dzień Open’er Festival 2022, delikatnie mówiąc, nie należy do udanych. Plany organizatorów i festiwalowiczów pokrzyżowały gwałtowne warunki atmosferyczne, które doprowadziły między innymi do uszkodzenia instalacji sceny głównej.

kalendarz

Pogoda pokrzyżowała plany

Po godzinie 19 nagle przerwano koncerty na wszystkich scenach. Z głośników wybrzmiał komunikat o ewakuacji z prośbą o zachowanie spokoju. Powodem była oczywiście pogoda, która wówczas ulegała gwałtownemu pogorszeniu. Wiał coraz silniejszy wiatr, wzmagał się deszcz, a w oddali pojawiały się grzmoty. Mimo zagrożenia, wiele osób po wyjściu z terenu imprezy czekało na ponowną możliwość wejścia. Jednakże czas mijał, a konkretnych informacji o tym, kiedy impreza miałaby ponownie ruszyć.

kalendarz

Po godzinie 21:30 organizatorzy opublikowali na social mediach informację dotyczącą planowanego wznowienia wydarzenia. Dowiedzieliśmy się wtedy, że bramy Open’era zostaną ponownie otwarte “po zakończeniu burzy i zapewnieniu bezpieczeństwa“.

Bez większości występów

Niecałą godzinę później pojawił się bardziej konkretny komunikat. Wówczas organizatorzy poinformowali o wznowieniu wydarzenia o godzinie 22:30. I na tym kończą się dobre wiadomości – ponieważ zgodnie z pierwotnym planem odbędą się wyłącznie sety na klubowej Beat Stage.

sunrise

Koncerty na Alter Stage zostały przesunięte na późniejsze godziny.

Podobnie stało się z występami na Czujesz Klimat! Stage.

Całkowicie anulowane zostały zaś występy na Tent Stage, drugiej największej scenie festiwalu, a także – z powodu złych warunków pogodowych – główne koncerty Main Stage. Nie wystąpią więc między innymi Michael Kiwanuka, Young Leosia, Megan Thee Stallion oraz główny headliner – Dua Lipa.

kalendarz

kalendarz

Set Martina Garrixa przewidywany jest na godzinę 1:00.

Ciężary

Nie są to pierwsze problemy Alter Artu dotyczące tegorocznej edycji. Jeszcze przed festiwalem Doja Cat z powodów zdrowotnych anulowała trasę koncertową, której częścią był występ w Gdyni (na jej miejsce zabookowany został A$AP Rocky). Dodatkowo, w czwartkowy wieczór dowiedzieliśmy się o anulowaniu (z powodu COVIDa) występu duetu The Chemical Brothers, który miał zamknąć całą imprezę. Na jej miejsce zabookowano Peggy Gou.

sunrise


foto: Bartosz Sąder

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?