EDC powraca do Europy po pięciu latach przerwy!

Europejska edycja EDC po raz ostatni odbyła się w 2016 roku. Na rok 2021 z kolei planowany jest wielki powrót na Stary Kontynent.

sunrise

Rok 2020 jest już stracony, dlatego siłą rzeczy większość fanów muzyki myśli już o kolejnym. Mimo, iż w ostatnim czasie z Miami i Meksyku docierają niepokojące wieści, to wciąż jest sporo nadziei na to, że w 2021 roku uda się powrócić na festiwale. Światło w tunelu widzą także promotorzy – a dla agencji Insomniac dobrą okazją do powrotu do gry będzie dwudziestopięciolecie Electric Daisy Carnival. Z tej okazji planowany jest wielki powrót tej serii imprez na Stary Kontynent.

Powrót po 5 latach

Ostatnia europejska edycja EDC miała miejsce w 2016 roku w Wielkiej Brytanii. Była to jednodniowa impreza, na której wystąpili między innymi Alison Wonderland, Martin Garrix, Pendulum czy Jauz. Teraz dowiadujemy się, że po pięcioletniej przerwie EDC powróci do Europy. Nie znamy jednak na razie zbyt wielu szczegółów – prócz tego, że impreza planowana jest na lato przyszłego roku.

kalendarz

kalendarz

Może w Polsce?

Każdy europejski fan muzyki elektronicznej zastanawia się teraz, w jakim kraju odbędzie się europejska edycja EDC. Być może będzie to ponownie Wielka Brytania, gdzie impreza miała już miejsce, lecz nie można wykluczyć innych lokalizacji. Polskich fanów z pewnością ucieszyłaby sytuacja, gdyby amerykańska marka zawitała nad Wisłę. Patrząc na fakt, że polska agencja TME współpracuje z Insomniac (przy okazji Dreamstate Europe), są powody ku temu, aby takie przypuszczenia snuć. O tym, jakie ostatecznie będzie to miejsce, powinniśmy przekonać się wkrótce.

kalendarz

sunrise

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?