kontakt

Nieraz, przy okazji niusów związanych z odwoływaniem tudzież przekładaniem festiwali, mówiliśmy o 2020 roku jako o bardzo smutnym dla fanów imprez. Wiele osób (w tym również my) wciąż wierzy w to, że w przyszłym roku będziemy mogli się już spotkać pod wielkimi scenami – tak, jak jeszcze rok temu. Niestety – z upływem czasu zaczyna pojawiać się coraz więcej opinii, delikatnie mówiąc, niezbyt pozytywnych. Już na wiosnę ekspert Światowej Organizacji Zdrowia sugerował, że lepiej nastawić się na minimum jesień 2021 roku. Jeszcze bardziej pesymistycznie wypowiadał się organizator Glastonbury, według którego organizacja przyszłorocznej edycji tego festiwalu również stoi pod znakiem zapytania.

Jak się zaczyna powoli okazywać, te przykre wizje związane z pandemią koronawirusa zaczynają powoli stawać się rzeczywistością. Na szczepionkę czy inny sposób uodpornienia na SARS-CoV-2 zapewne jeszcze poczekamy, a do Ultra Music Festival 2021 zostało dosłownie pół roku.

UMF 2021 się nie odbędzie?

Nie bez kozery mówimy o odbywającej się w Miami imprezie – wszak to UMF jest swoistym rozpoczęciem międzynarodowego sezonu festiwalowego. Event związany z Miami Winter Conference z wiadomych względów nie odbył się w tym roku. Jednak i przyszłoroczna edycja zaczyna stać pod coraz większym znakiem zapytania.

Swoje wątpliwości podczas ostatniego spotkania Komisji Miejskiej wyraził komisarz dystryktu trzeciego, Joe Carollo. Polityk kubańskiego pochodzenia nigdy nie był przychylny organizacji Ultra Music Festival w Miami. Jego sceptycyzm wobec organizacji festiwalu za sześć miesięcy nie jest więc niczym zaskakującym.

W każdym razie – komisarz wyraził swoje wątpliwości podczas dotyczącego budżetu na przyszły rok wczorajszego spotkania komisji miejskiej Miami. Istotną w tej sytuacji jest kwestia finansowania organizacji Virginia Key Public Trust. Miała ona w przyszłym roku zostać zasilona pochodzącą od organizatorów Ultra kwotą miliona dolarów. Co ciekawe, pieniądze te były uwzględnione w budżecie mimo, iż event nie odbywa się już na wyspie Virginia Key. Gwoli przypomnienia – jednym z warunków zgody władz Miami na organizację wydarzenia w tamtym miejscu było finansowanie Virginia Key Public Trust.

Wróćmy jednak do sedna. Carollo podczas posiedzenia uznał, że nie czułby się komfortowo, głosując za przyznaniem tych pieniędzy. Powód prosty – polityk jest przekonany, że UMF 2021 nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa.

Ostatecznie budżet został przegłosowany – jednakże nie oznacza to, że festiwal w przyszłym roku dojdzie do skutku. Warto pamiętać o tym, że do odwołania (w praktyce – do momentu rozpowszechnienia szczepionki) na terenie hrabstwa Miami-Dade zamknięte są bary. Ciężko więc spodziewać się, że Ultra Enterprises będzie mieć zgodę od władz miasta na ściągnięcie w jedno miejsce wielu tysięcy osób z całego świata.


foto: Rudgr

kontakt