kontakt

Na temat EightBlue mogliście już nieraz przeczytać na naszych łamach. Jego ostatnie wydania z pewnością wzbudziły zaufanie innych młodych twórców, którzy chętnie zaczęli z nim współpracować. Karol Bałdyga, bo o nim mowa, zanotował więc solidny wjazd do grona młodych i perspektywicznych postaci na polskiej scenie EDM.

Ostatnie miesiące są dla reprezentującego północ Polski DJa i twórcy intensywne. Warto chociażby wspomnieć o wydaniu nakładem Revealed Radar collabu z NOT.ME. Z kolei końcówka wakacji upłynęła pod znakiem wydania solowego singla. “Every Single Time” zostało opublikowane za darmo na portalu Soundcloud.

Trzeci raz w Diverge

Z kolei na początek września przypadł kolejny singiel, tym razem dostępny na wszelkich portalach streamingowych, na czele ze Spotify. Utwór, będący collabem z Wojtkiem Bobrowiczem aka TEQ, nazywa się “Bad Feelings“. Jest to już trzecia wizyta Karola w specjalizującej się w muzyce bass house wytwórni Diverge Records.

Zapytaliśmy twórców tego kawałka o kulisy jego powstania.

Z EightBlue rozmawialiśmy już o collabie od kilku dobrych miesięcy, ale do konkretów doszło dopiero na przełomie marca 2021. Wysłane przeze mnie demo spodobało się Karolowi, który zaczął pracę nad swoją częścią, około miesiąc czasu trwały prace nad finalnym projektem. W kwietniu już był w pełni skończony i zaczęliśmy poszukiwania wytwórni.

Wojtek Bobrowicz aka TEQ

Demo które otrzymałem miało fajny klimat i wokal na breakdownie, jednak drop był daleki od moich upodobań, wiec całkowicie go zmieniłem. Został zrobiony “switch” i dodane zostały wstawki z wokalu który znalazł się na breakdownie i nie tylko. Tak oto powstał nasz wspólny collab.

Karol Bałdyga aka Eightblue

Pracowita jesień

Najbliższe tygodnie dla obydwóch panów z pewnością będą pracowite – wszak w drodze kolejne premiery. Na ten moment zdecydowanie więcej do powiedzenia na ten temat miał TEQ – nie znaczy to jednak, że EightBlue stoi w miejscu w tej kwestii…

24 września mam kolejne wydanie w kanadyjskiej wytwórni Big Fish, ponadto pracuje nad kilkoma wspólnymi numerami z polskimi producentami, między innymi z Ardo

Wojtek Bobrowicz aka TEQ

Następne moje wydanie jest 25 października, również w Diverge. Co do kolejnych numerów, są one jeszcze niepodpisane, lub po prostu nieskończone.

Karol Bałdyga aka Eightblue

Na szczegóły pozostanie nam więc jeszcze poczekać. A tymczasem warto sprawdzić wspólny utwór EightBlue i TEQ – możecie to zrobić poniżej.

kontakt