Polski DJ grający… nosem (!) w lineupie niemieckiego festiwalu Electrisize! Headlinerami Brooks i Curbi

Podczas tegorocznej edycji niemieckiego festiwalu Electrisize wystąpi trzech Polaków – dwóch przedstawicieli muzyki trance i jeden hardstyle’owiec.

2sher

Już od dziesięciu lat w niemieckim mieście Erkelenz (znajdującym się niedaleko granicy z Holandią) odbywa się Electrisize Festival. Nie jest to co prawda event ściągający najmocniejsze nazwiska, toteż zapewne nie było Wam dane o nim słyszeć – niemniej warto zwrócić na niego uwagę w tym roku, chociażby z powodu obecności w lineupie aż trójki Polaków!

Na sześciu scenach w dniach 9-10 sierpnia wystąpi kilkudziesięciu DJów i producentów Sub Zero Project, Brooks, DBSTF, Da Tweekaz, Moksi, Curbi, Mesto oraz trzech Polaków – Regain, Blinker oraz Golden Nose!

emuze.me

Mamy świadomość, że dla wielu z Was te nazwiska mogą być nieco anonimowe – dlatego postanowiliśmy nieco rozjaśnić ten aspekt.

Paweł Goss jest postacią, której nie trzeba przedstawiać nikomu, kto co nieco interesuje się muzyką hardstyle i hardcore – artysta, produkujący jako Regain, odnosi spore sukcesy na międzynarodowej scenie, a w tegoroczną majówkę udało mu się także wypuścić swój drugi studyjny album. Przy okazji release’u “Out Of Bounds” przeprowadziliśmy z nim miniwywiad, który znajdziecie pod tym linkiem.

ultra

Przejdźmy jednak do tych mniej znanych nazwisk. Trzeba przyznać bowiem, że dla Tolka Migacza aka Blinker, booking na takim evencie jak Electrisize to spory sukces, który nie zrodził się z przypadku. Zagorzały fan psytrance’u przekonał do siebie organizatorów przy użyciu zapisów wideo z poprzednich występów na polskich festiwalach – między innymi Audiolake 2017 w Nysie, gdzie zwyciężył w DJ conteście. Nie inaczej było podczas konkursu na Beach Party Trzcianka 2019, gdzie zajął ex aequo 3 miejsce ze Sparkiem.

Najbardziej wartą uwagi postacią jest jednak Marcin Chrapek aka Golden Nose. Alias nie wziął się znikąd – z powodu swojej niepełnosprawności Marcin gra na specjalnym sprzęcie, wyłącznie za pomocą swojego nosa! Swoją przygodę z muzyką rozpoczął słuchając internetowych rogłośni radiowych z muzyką klubową. Prezenterka stała się jego marzeniem, które spełnił już w 2003 roku. Jego strefą komfortu są techno, house oraz trance, a szczególnie jego upliftowa odsłona. Golden Nose grywa także inne podgatunki trance czy mocno techniczne, undegroundowe brzmienia. Warto zaznaczyć, że Marcin ma już spore festiwalowe doświadczenie – można go było zobaczyć kilkukrotnie na wcześniej już wspomnianym Audiolake Festival.

Jak widać, ograniczenia mu niestraszne – daje z siebie wszystko w każdej chwili! Hasło towarzyszące projektowi brzmi: “Osoba z niepełnosprawnościami, lecz DJ bez kompromisów“.

Bardzo cieszymy się, publikując takie informacje – wspieranie młodych talentów przez zagraniczny festiwal z naprawdę dobrym lineupem to naprawdę coś wartego uwagi. Kariera Złotego Nosa to najlepszy przykład na to, że człowiek jest w stanie przebrnąć każdą przeszkodę i dążyć do celu. Jak mawiał klasyk, siła nosa!

kalendarz

emuze.me

Total
57
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?