EMDI podsumowuje 2022 rok. “Chciałbym, żeby w polskiej branży było więcej robienia, niż gadania”

W kolejnym epizodzie naszej serii oddajemy głos jednemu z czołowych polskich producentów na Spotify. Oto EMDI i jego spojrzenie na 2022 rok.

re2sh

Największe wydania i imprezy już za nami – czas więc na podsumowania. Rok 2022 był naprawdę intensywny i w jego kontekście jest o czym rozmawiać. Tym razem do tych rozmów i rozważań zaprosiliśmy czołówkę polskiej sceny muzyki elektronicznej. Każdej osobie zadaliśmy 11 tych samych pytań – a odpowiedzi będziemy prezentować na naszych łamach do końca roku w ramach serii artykułów.

Pierwsze dwa epizody za nami. W pierwszym z nich o swoim 2022 roku opowiedział Tribbs, z kolei w drugim pojawił się Regain – nasz hardowy towar eksportowy. Teraz z kolei oddajemy głos jednemu z czołowych polskich producentów na Spotify. Obecnie EMDI ma 1,1 miliona słuchaczy w skali miesiąca, co udało mu się osiągnąć lekkimi utworami, zahaczającymi o deep house czy slap house. Ten sukces spowodował, że jego rozpoznawalność wśród fanów EDMu w naszym kraju wzrosła, a Sunrise Festival zaprosił go na główną scenę podczas tegorocznej edycji.

Jak wyglądał 2022 rok jego okiem? Przekonajmy się!

EMDI podsumowuje 2022 rok

1. Określ 2022 rok w trzech słowach.

Wreszcie wróciły imprezy 😊

2. Kogo/czego najchętniej słuchałeś w 2022?

W 2022 rok był bardzo ciekawy jeżeli chodzi o muzykę. Najbliższy mojemu sercu w tym roku był Deep House, którego często słuchałem w podróży na imprezę, a w samym klubie zdecydowanie górował Tech House oraz praktycznie wszystko spod szyldu Confession.

3. Występ z tego roku, do którego będziesz wracać pamięcią jeszcze długo to?

Zdecydowanie występ na tegorocznym Red Stage podczas Sunrise Festival. Widok zachodzącego słońca nad tysiącami roztańczonych fanów muzyki klubowej jest niesamowity. Dodatkowo dzielenie jednej konsoli z Davidem Guettą, Alesso, czy Alokiem jest dla mnie wielkim przeżyciem.

4. Co jest twoim największym sukcesem ostatniego roku?

Zagranie na wielu bardzo fajnych festiwalach, zaliczenie dziesiątek udanych imprez w klubach oraz to, że moja muzyka nadal trafia do wielu osób na całym świecie.

5. Twoje muzyczne odkrycie tego roku to?

AVAION każdym kolejnym nagraniem podbijał moja Spotify’ową playlistę. Genialny talent oraz świetny muzyk.

6. Co cię zaskoczyło in plus w muzyce w tym roku?

To, że Slap House nadal dobrze się trzyma 😃

7. Co cię rozczarowało w muzyce w tym roku?

Ten rok przyniósł długo oczekiwane albumy topowych artystów EDM. Niestety żaden nie trafił do mojego serca.

8. W którą stronę pójdzie muzyka taneczna w 2023 roku?

Myślę, że muzyka jeszcze bardziej zwolni, stanie się bardziej minimalistyczna, a wszelkie odmiany techno wejdą jeszcze mocniej do mainstreamu.

9. Czego nie udało ci się dokonać w 2022 roku, ale chcesz to nadrobić w 2023?

Do pełni szczęścia w 2022 roku zabrakło mi wydania w Spinnin’ Records.. Ale myślę, że szybko da się to nadrobić w 2023… Chciałbym również, reaktywować kilka pomysłów, które pojawiły się w tym roku i poświęcić im więcej czasu oraz uwagi.

10. Gdybyś z początkiem nowego roku mógł zmienić jedną rzecz w polskiej branży muzycznej, to byłoby to?

Żeby było więcej robienia, niż gadania.. oraz żeby polska branża trzymała się razem i wspólnie działała.

11. Noworocznym postanowieniem portalu Shining Beats Twoim zdaniem powinno być?

Więcej wspierać polskich artystów 🙂


foto: Gromysz

re2sh

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?