Regain podsumowuje 2022 rok. “Muzyka taneczna cały czas idzie w stronę undergroundu i techno”

W serii podsumowań 2022 roku przyszedł czas na oddanie głosu naszemu hardowemu towarowi eksportowemu, którym niewątpliwie jest Regain.

emuze.me

Największe wydania i imprezy już za nami – czas więc na podsumowania. Rok 2022 był naprawdę intensywny i w jego kontekście jest o czym rozmawiać. Tym razem do tych rozmów i rozważań zaprosiliśmy czołówkę polskiej sceny muzyki elektronicznej. Każdej osobie zadaliśmy 11 tych samych pytań – a odpowiedzi będziemy prezentować na naszych łamach do końca roku w ramach serii artykułów.

W pierwszym epizodzie było mocno komercyjnie – wszak swoimi spostrzeżeniami na temat 2022 roku podzielił się Tribbs. Teraz przeskakujemy na zupełnie inną muzyczną gałąź. Skupimy się bowiem na hardowych klimatach – a w tej kategorii największym polskim towarem eksportowym jest Regain. Popularny “Pan Paweł” ma za sobą podczas minionego sezonu wiele występów, także tych za granicą – mogliśmy go zobaczyć w akcji chociażby na Defqon.1. Nie zabrakło go także na Sunrise Festival oraz innych wartych uwagi wydarzeniach w naszym kraju.

Jak wyglądał jego 2022 rok? Sprawdźmy to!

Regain podsumowuje 2022 rok

1. Określ 2022 rok w trzech słowach.

Powrót Do Grania

2. Kogo/czego najchętniej słuchałeś w 2022?

Według Spotify byli to: Guzior, Stromae, Hoda. Jeżeli pytasz o gatunki, których słuchałem najczęściej to zdecydowanie Rap, Drum’n’Bass, Dubstep, Bass House.

3. Występ z tego roku, do którego będziesz wracać pamięcią jeszcze długo to?

Na pewno Black Sugar w Łodzi. Imprezy na takim poziomie w Polsce nie zdarzają się zbyt często. No i polska publika – najlepsza!

4. Co jest twoim największym sukcesem ostatniego roku?

Moim największym sukcesem ostatniego roku było hostowanie streamu This Is Regain, lecz tym razem z publiką w koncepcie Boiler Roomu. Było to dość ryzykowne zagranie, bo nigdy nie wiesz jak holenderscy fani przyjmą coś, co w hardach w ogóle nie jest popularne. Ale chyba właśnie tego potrzebowali – nie kolejnej zwykłej imprezy, a uczucia, że DJ i fani to jedność. Bez ochrony, bez barierek, bez żadnych granic. To, co się tam działo, przerosło moje oczekiwania, dlatego lecimy z kolejnymi edycjami.

5. Twoje muzyczne odkrycie tego roku to?

gladde paling

6. Co cię zaskoczyło in plus w muzyce w tym roku?

Raczej nic mnie nie zaskoczyło.

7. Co cię rozczarowało w muzyce w tym roku?

Moim największym rozczarowaniem są nowi, popularni techno artyści grający Early Hardstyle i mówiący, że to Techno. A to nieprawda. Historia po prostu zatoczyła koło a to, co grają było grane i produkowane już ponad 20 lat temu.

8. W którą stronę pójdzie muzyka taneczna w 2023 roku?

Myślę, że cały czas idzie w stronę undergroundu i techno.

9. Czego nie udało ci się dokonać w 2022 roku, ale chcesz to nadrobić w 2023?

W sumie 2022 był dla mnie dość produktywnym rokiem. Wszystkie moje założenia zostały zrealizowane więc w 2023 raczej trochę zwolnię i odpocznę od gonitwy za nowymi numerami.

10. Gdybyś z początkiem nowego roku mógł zmienić jedną rzecz w polskiej branży muzycznej, to byłoby to?

Chciałbym większego poszanowania dla polskich artystów przez polskich organizatorów sporych eventów.

11. Noworocznym postanowieniem portalu Shining Beats Twoim zdaniem powinno być?

Drop Challenge v2 😃


foto: Eleven Studio

emuze.me

Total
23
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?