ghostproductions.pl

Mimo wciąż panującej wśród organizatorów imprez niepewności, tegoroczny sezon eventowy staje się coraz bardziej okazały. Praktycznie co tydzień – aż do końca sierpnia – będzie się coś dziać w różnych miejscach naszego kraju. Niektóre wydarzenia będą się nawet pokrywać – choć w tym wypadku grupy docelowe, do których trafiają twórcy FEST Festival oraz Euforia Festival różnią się od siebie znacznie. Wszak realizowana na Śląsku impreza jest skierowana do fanów różnych gatunków, zaś ta mająca miejsce od lat w Boszkowie – do fanów elektroniki, z muzyką trance na czele.

Niewiele informacji…

Przypomnijmy – ubiegłoroczne wydarzenie zostało przeniesione na 14 sierpnia tego roku. Przez długi czas onTune i jego ekipa siedzieli jednak dość cicho i nie informowali o tym, czy tegoroczna edycja Euforia Festival dojdzie do skutku. Tę ciszę przełamało w czerwcu ogłoszenie pierwszego artysty, którym okazał się znany fanom psy trance’u Neelix.

Był to jednak przez długi czas jedyny artysta potwierdzony na wydarzenie, o którym do tej pory niewiele było wiadomo. Na szczęście impas ten dobiegł końca – dzięki temu wiadomo już więcej na temat festiwalu.

…było, bo wiemy już więcej

Kilka dni temu organizatorzy poinformowali o zmianie bileterii. Dotychczasowe wlotki.pl zostały bowiem zastąpione znanym już z oferowania wejściówek na elektroniczne eventy sklepem abilet.pl.

Cały czas brakowało jednak jednoznacznej deklaracji dotyczącej organizowania imprezy. Na szczęście to uległo zmianie – Adrian Ratajczak aka onTune na łamach współpracującej z Shining Beats strony Z Dobrej Woli potwierdził, że Euforia Festival 2021 dojdzie do skutku.

Nigdy nie było łatwo dostosować się do wymogów służb, które zezwalają na organizację takich imprez, teraz jest to jeszcze trudniejsze, jednak podjęliśmy decyzję, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby tegoroczna edycja festiwalu się odbyła.

W obecnej chwili mamy przyzwolenie ze strony rządu, więc nie ma nad czym się zastanawiać – działamy. Złożyliśmy wszystkie potrzebne dokumenty znacznie wcześniej, niż wymagała tego od nas ustawa po to, żeby nie trzymać ludzi w niepewności, czy impreza się odbędzie. Jesteśmy gotowi na przyjęcie wszystkich w Boszkowie.

Adrian Ratajczak aka onTune

Tym samym 14 sierpnia na plaży w Boszkowie nie zabraknie dobrego elektronicznego grania. Wkrótce możemy spodziewać się więc sporej liczby ogłoszeń artystów – jednakże na ten moment znamy tylko dwóch. Jak już wspomnieliśmy wyżej, lineup jako pierwszy zasilił Neelix – dziś dołączył do niego oczekiwany w naszym kraju przez wielu fanów muzyki elektronicznej Arty.

Tak miało być rok temu

Rzućmy na chwilę okiem na ogłoszonych na ubiegły rok artystów. W 2020 roku plany obejmowały aż dwudniowe wydarzenie, na którym mieli wystąpić:

Kryder
Sander van Doorn (classic set)
Ruben de Ronde
ilan Bluestone
Ben Nicky
Neelix
Roger Shah
Oliver Smith

ReOrder
Davey Asprey
Indecent Noise

Duss
onTune b2b Blue Silence
Alex

Jesteśmy ogromnie ciekawi, jak wielu artystów z tego składu zasili tegoroczny skład.

A co z biletami?

Jak dowiadujemy się z social mediów festiwalu, sprzedaż biletów ruszy wkrótce. Zastrzeżono również, że wejściówki zakupione na ubiegły rok zachowują ważność.


foto: Gromysz

ghostproductions.pl