Kto wygrałby tegoroczną Eurowizję, gdyby decydowali słuchacze na Spotify? Mamy dane

LUNA nie dostaje najmniejszych szans od bukmacherów na zwycięstwo w tegorocznej Eurowizji. Lepiej wygląda to w statystykach Spotify.

kalendarz

Na ten czas czekało wielu fanów muzyki. W szwedzkim Malmö rusza właśnie tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji. Miejsce dość symboliczne – bo właśnie ze Szwecji pochodzi zespół ABBA, który swoim “Waterloo” wygrał 50 lat temu. Rok poprzedni to zaś drugie w karierze zwycięstwo Loreen i jej hitu “Tattoo”. O tym, kto będzie triumfatorem w tym roku, przekonamy się już w sobotę. Tym razem Polskę reprezentuje LUNA i jej utwór “The Tower”. Na ten moment bukmacherzy nie dają jej praktycznie żadnych szans na zwycięstwo, przewidując awans do finału i ostateczne zajęcie zaledwie 33. miejsca. Zastanówmy się jednak, jak by to wyglądało, gdyby decydujący głos mieli użytkownicy Spotify.

Największa platforma do streamingu muzyki na świecie udostępniła właśnie statystyki dotyczące tegorocznych uczestników Eurowizji. Dzięki temu znamy Top10 najchętniej słuchanych kawałków, które usłyszymy we wtorek, czwartek i sobotę. Dane obejmują zakres czasowy od 27 marca do 25 kwietnia.

kalendarz

Top10 najchętniej słuchanych utworów z Eurowizji 2024 (Polska)

Zacznijmy od Polski, gdzie – co nie powinno zaskakiwać – najlepiej radzi sobie LUNA. Miejsce drugie zająłby Joost, reprezentant Holandii, który ze swoim mocno nawiązującym do kultury gabber “Europapa” stał się internetowym wiralem. Najniższy stopień podium zaś to Angelina Mango, która z utworem “La noia” reprezentuje Włochy.

ultra

1) Polska: LUNA – The Tower
2) Holandia: Joost – Europapa
3) Włochy: Angelina Mango – La noia
4) Ukraina: alyona alyona, Jerry Heil – Teresa & Maria
5) Szwajcaria: Nemo – The Code
6) Szwecja: Marcus & Martinus – Unforgettable
7) Wielka Brytania: Olly Alexander (Years & Years) – Dizzy
8) Chorwacja: Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim
9) Austria: Kaleen – We Will Rave
10) Belgia: Mustii – Before The Party’s Over

Top10 najchętniej słuchanych utworów z Eurowizji 2024 (świat)

Niestety, LUNA nie utrzymałaby swojej pozycji, gdyby liczyły się streamy z całego świata. Nie jest jednak źle – “The Tower” zajmuje bowiem 15. miejsce na “eurowizyjnej liście przebojów” na Spotify. Oprócz Polski, kawałek ten chętnie słuchany jest także we Włoszech, Wielka Brytania i Hiszpania. Miejsce pierwsze zajmuje tutaj Joost – w dalszej kolejności na podium są Angelina Mango oraz szwedzki duet Marcus & Martinus i utwór “Unforgettable”.

kalendarz

1) Holandia: Joost – Europapa
2) Włochy: Angelina Mango – La noia
3) Szwecja: Marcus & Martinus – Unforgettable
4) Francja: Slimane – Mon amour
5) Grecja: Marina Satti – ZARI
6) Hiszpania: Nebulossa – ZORRA
7) Szwajcaria: Nemo – The Code
8) Ukraina: alyona alyona, Jerry Heil – Teresa & Maria
9) Izrael: Eden Golan – Hurricane
10) Wielka Brytania: Olly Alexander (Years & Years) – Dizzy


  foto: Dorota Szulc

  kalendarz

  ultra

  kalendarz

  Total
  0
  Shares
  ☕ Postawisz nam kawusię?