exit festival

Wiele wskazuje na to, że EXIT Festival odbędzie się w 2021 roku. Oto 20 nowych nazwisk z lineup’u!

Organizatorzy EXIT Festival 2021 przedstawili drugą fazę lineup’u. Odwaga ta bierze się z coraz lepszej sytuacji w Serbii.

sunrise

Poprzedni rok zagwarantował fanom festiwali przymusowe wakacje od ulubionych imprez. Jednym z wydarzeń, których organizatorzy walczyli do końca o to, by pomimo przeciwności losu mógł się odbyć był EXIT Festival. Serbska impreza miała odbyć się w dniach 9-12 lipca 2020 roku, jednak finalnie została ona przeniesiona na ten rok. Więcej o zmianie daty imprezy przeczytacie w tym artykule.

Szczepienia idą naprawdę szybko

Optymizmem w temacie EXIT Festival 2021 napawają statystyki koronawirusowe w Serbii, gdzie impreza odbywa się już od ponad dwóch dekad. Fala zachorowań opada…

kalendarz

…a spośród innych krajów europejskich, od Serbów szybciej w ujęciu procentowym szczepią tylko Brytyjczycy i Maltańczycy, a także mikrokraje takie jak Gibraltar czy San Marino. W sumie, w pełni zaszczepiono na ten moment 20% populacji kraju.

kalendarz

Pierwsze nazwiska tegorocznej edycji poznaliśmy już pod koniec lipca ubiegłego roku. Do zabawy w Serbii już wtedy zachęcało wiele ciekawych aliasów reprezentujących scenę muzyki elektronicznej, przedstawiciele innych gatunków oraz spora reprezentacja lokalnych artystów. Do lineupu festiwalu dołącza 20 różnorodnych nazw.

Miks gatunków

Do grona artystów, którzy wystąpią na EXIT Festival w dniach 8-11 lipca doszli kolejni warci uwagi artyści. Pierwszą nowością w składzie jest coraz szerzej rozpoznawalny duet wprost z Ukrainy – ARTBAT. Dla fanów takich klimatów zagra również Meduza. Słuchacze tech house też dostaną coś dla siebie. Na jednej ze scen również usłyszymy Brytyjczyka skrywającego się pod aliasem Hot Since 82. EDMowe ogłoszenia z zagranicy zamyka Topic, którego produkcje zawładnęły stacjami radiowymi.

sunrise

EXIT chętnie wspiera lokalną scenę elektroniczną. Prócz artystów rozpoznawalnych na całym globie na imprezie usłyszymy też lokalne wsparcie. Do lineupu dołączają takie nazwy jak Ida Prester wraz z Lollobrigida, Nemesis, Dram, E- Play i Deep Steady. Nie zabraknie też serbskich artystów specjalizujących się w trance. Ten gatunek na EXIT będą reprezentować liveakty: Pion live, Imaginarium live oraz DJe: Aquapipe, DaPeace, Mozza i Cheda.

Nie tylko EDM

Prócz reprezentantów elektroniki do lineupu dołączają artyści reprezentujący szeroki wachlarz innych gatunków. Na EXIT pojawi się także formacja Sabaton czy izraelski piosenkarz Asaf Avidan. Do składu dołączyła również bośniacka piosenkarka Amira Medunjani oraz lokalne elektro-rockowe duo Buč Kesidi.

Giganci z pierwszej partii

Najnowsze ogłoszenie serbskiego festiwalu jest miłym dodatkiem do nazw, które już wcześniej zostały ogłoszone. Podczas imprezy wystąpią tacy ulubieńcy publiczności jak:

kalendarz

kalendarz

 • David Guetta
 • DJ Snake
 • Eric Prydz b2b Four Tet
 • Nina Kravitz
 • Paul Kalkbrenner
 • Solomun
 • Boris Brejcha
 • Honey Dijon
 • Denis Sultra
 • Dax J b2b Kobosil
 • Paul Van Dyk

Podczas wydarzenia nie zabraknie również polskiego akcentu. Na EXIT zagra polska producentka VTSS w formule b2b ze SPFDJ.

Inne klimaty

Organizatorzy, jak już można było wcześniej zauważyć, nie ograniczają się jedynie do elektroniki. Na EXIT będzie można usłyszeć raperów – Tyga i Sheck Wes. Na jednej ze scen wydarzenia pojawi się elektropopowa grupa Metronomy, a na czele reprezentacji metalowych zespołów stoi Sepultura. Podczas pierwszej fazy ogłoszeń dodano też szereg reprezentantów lokalnej sceny. Wszystkie nazwy, które zostały ujawnione znajdują się poniżej.

sunrise

kalendarz

Total
12
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?