Jaka przyszłość z racji COVID-19 czeka FEST Festival? Plany organizatorów są jasne

Agencja Follow The Step, organizująca FEST Festival, opublikowała obszerne oświadczenie, ustalające kroki w przypadku przełożenia imprezy na 2021 rok.

sb

Choć ostatnie informacje ze świata są bardzo negatywne, to wielu nie zamierza tracić wiary, że będziemy mogli się spotkać chociaż na jednym festiwalu w te wakacje. Tym bardziej, że ma być stopniowo wdrażany proces powrotu do normalnego życia – a przecież branża eventowa ma jakiś wpływ na gospodarkę. Poza tym świat niejednokrotnie udowadniał, że cuda się zdarzają – więc wszystko jest możliwe.

Wiele festiwali wstrzymało się z ogłaszaniem artystów, część z nich postanowiło nawet przełożyć się na rok 2021. Są jednak takie, które w dalszym ciągu kręcą marketingową machinę, odsłaniając kolejne karty. Jednym z przykładów jest chorzowski FEST Festival, który ma odbyć się w dniach 13-15 sierpnia. W Wielkanoc przykładowo oznajmiono, że na evencie zagra kultowy dla polskiej muzyki rozrywkowej duet Kayah i Goran Bregović.

Bardzo ciekawe informacje…

Z kolei ostatnio na social mediach festiwalu pojawiło się obszerne oświadczenie z odpowiedziami na pytania fanów zaniepokojonych o festiwal. W dużym skrócie możemy się z niego dowiedzieć, iż organizatorzy dalej mają nadzieję na to, że impreza się odbędzie w planowanym terminie. Zapewniają także, że stale monitorują informacje podawane przez WHO, rząd i Państwową Inspekcję Sanitarną, a wydarzenie odbędzie się tylko, jeżeli będzie sto procent pewności, że zdrowie uczestników nie zostanie narażone w żaden sposób.

Jeśli jednak do imprezy by nie doszło, to bilety czy karnety zachowują swoją ważność na przyszłoroczną – czterodniową edycję. W tym wypadku karnety trzydniowe na edycję tegoroczną automatycznie zamienią się na te obowiązujące przez cztery dni. Podobnie w przypadku osób, które zdecydowały się na zakup jednodniowych biletów. Takie osoby otrzymają atrakcyjną ofertę zamiany ich na cały karnet. Trzeba przyznać, że jest to odważny krok. Naprawdę, czapki z głów. Dla tych bardziej dociekliwych prezentujemy całe oświadczenie:

To nie koniec dobrych informacji…

Nasze dzisiejsze wieści nie kończą się jednak na samym oświadczeniu i są bardziej interesujące dla fanów tanecznej elektroniki, a – co ciekawe – nie pochodzą od agencji Follow The Step, a od samego artysty!

A dokładniej od artystów, bowiem brytyjski alias Koven to duet, który – jeśli wierzyć udostępnionej na ich Instagramie grafice – został zabookowany na tegoroczny FEST Festival. I choć oczywiście event z wiadomych względów stoi pod dużym znakiem zapytania, to sam fakt figurowania polskiego miasta na tej liście nie przekreśla szansy na występ chociażby w przyszłym roku, w przypadku gdyby festiwal został faktycznie przeniesiony.

cała tegoroczna trasa “Butterfly Effect”

O kim mowa?

Wielu z Was może się zastanawiać, o kogo chodzi – wyjaśniamy więc pokrótce. Duet Koven, w którego skład wchodzi producent Max Rowat i wokalistka Katie Boyle, na swoim koncie ma sporo wydań w wytwórniach takich, jak Monstercat, NoCopyrightSounds (NCS) czy UKF. Większość ich propozycji cechuje naprawdę mocny styl, czego potwierdzeniem są chociażby występy na belgijskim Rampage. Takie ogłoszenie z pewnością więc wymusi na organizatorach inwestycję w mocniejsze barierki pod sceną, ale w końcu… o to chodzi!

FEST Festival stawia na elektronikę

I choć klasycznie czekamy na oficjalne potwierdzenie bookingu przez agencję organizującą wydarzenie, to już teraz wiemy, że fani elektroniki mają po co do Parku Śląskiego przyjechać. Już wcześniej ogłoszono kilkudziesięciu artystów, którzy zagrają na klubowych scenach, zwanych Kręgami Tanecznymi. Wśród nich chociażby Purple Disco Machine, Bart Skils czy Tiga. Pełne informacje dotyczące składu tej imprezy znajdziecie na stronie festiwalu. W dodatku niebawem mają zostać ogłoszeni kolejni artyści, jak i mają zostać ukazane projekty scen.

foto: FEST Festival

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?