FEST Festival 2022 nie dla niepełnosprawnych? Internauci oskarżają, organizator wyjaśnia

Twórcy FEST Festival 2022 zaplanowali specjalną przestrzeń dla osób niepełnosprawnych. Niestety, coś poszło nie tak…

reklamujsie

Za nami trzecia już edycja FEST Festival. Podczas w sumie pięciu dni imprezy w Parku Śląskim bawiły się dziesiątki tysięcy osób. Organizatorzy wydarzenia już teraz planują przyszłoroczną edycję, ale w międzyczasie sprzątają teren, na co czas mają do 25 sierpnia. Event przez zdecydowaną większość osób został uznany jako jeden z najlepszych w tym sezonie. Jednakże w tej beczce miodu znalazła się łyżka dziegciu.

Rampa niezgody

W tym roku agencja Follow The Step postawiła sobie za cel dostosowanie imprezy do osób niepełnosprawnych. W tym celu przy scenie głównej powstała specjalna rampa, na której koncerty mogliby obserwować ludzie na wózkach inwalidzkich. Tyle tylko, że do rampy tej prowadziły… schody.

Organizatorzy zostali skrytykowani za niedociągnięcia na social mediach festiwalu.

Jest odpowiedź organizatora

Do sprawy we wtorkowe popołudnie odniosła się agencja Follow The Step, organizator FEST Festival 2022. Poniżej znajdziecie pełną treść statementu.

odpowiadając na pytania dotyczące nieprzystosowania terenu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami informujemy, że ze względu na problemy logistyczne dostaw elementów na stworzenie niektórych konstrukcji, w dwóch pierwszych dniach festiwalu, podesty nie były w pełni przystosowane dla poruszających się na wózkach – w tych dniach nasi pracownicy jak i ochrona wydarzenia służyła pomocą w poruszaniu się i korzystania z podestu. W piątek i sobotę dostępna była alternatywna strefa, która była w pełni dostosowana dla OzN, zlokalizowana naprzeciwko Main Stage. Z Waszych relacji dowiedzieliśmy się, że pracownicy ochrony mimo wyraźnego polecenia, nie wszystkim uczestnikom wskazali nowo powstałą trybunę, za co przepraszamy.

Ponadto większa część terenu festiwalu znajduje się na nawierzchniach utwardzonych, co znacznie ułatwia poruszanie się na wózku, a w każdej strefie sanitarnej zostały również zapewnione przystosowane toalety oraz wiele innych udogodnień znajdujących się na terenie całego festiwalu.

Pełna dostępność festiwalu dla osób z niepełnosprawnościami jest dla nas ważna, dlatego przepraszamy za czasowe niedogodności i jesteśmy pewni, że taka sytuacja nie będzie mieć miejsca w kolejnych edycjach festiwalu.


foto: Twitter / Wojtek Sawicki

reklamujsie

Total
13
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?