FEST Festival 2023 stawia na elektronikę. Znamy pierwsze nazwiska Kręgów Tanecznych

W tym roku będziemy mieć aż 5 scen pod marką Kręgi Taneczne. Właśnie poznaliśmy prawie 30 pierwszych artystów, którzy tam wystąpią.

emuze.me

Niby elektronika ustępuje miejsca na dużych festiwalach – co pokazują chociażby ruchy AlterArtu – ale są też przykłady działań odwrotnych. W tym temacie najwięcej do powiedzenia ma agencja Follow The Step, która oprócz realizacji stricte tanecznych wydarzeń, ma w zanadrzu także multigatunkowe koncepty. Głównym graczem w tym temacie jest FEST Festival, który już od pierwszej edycji w 2019 roku daje fanom muzyki klubowej wiele powodów do kupna biletów. Niemalże z każdym rokiem Kręgi Taneczne – czyli specjalna nocna przestrzeń – rozszerzają swoją ofertę. Rok 2023 nie będzie pod tym względem wyjątkowy.

Tak rozkręcają się Kręgi Taneczne

W 2019 roku zaczęło się od trzech scen – głównego Kręgu Tanecznego, za którym stoi klub Smolna, psychodelicznej Astral Stage i drum n bass’owej Raban Stage. Dwa lata później do tego grona dołączyła Eden Stage, za którą stoi brand Wisłoujście. W roku 2022 z kolei Raban został zastąpiony przez francuski kolektyw Possession, który urządził takeover pełen brzmień hard techno. I choć Francuzi zawiesili swoją działalność, to koncept rave’u bez granic pozostaje w Parku Śląskim – tym samym w tym roku będzie działać Dark Stage. Tutaj swój wkład będzie mieć – jak zapowiadają organizatorzy – “jeden ze znanych kolektywów”, który przejmie w całości każdy z festiwalowych dni.

emuze.me

To jednak nie koniec zabawy – do czterech elektronicznych scen dołączy na FEST Festival 2023 jeszcze jedna. Niestety, nie znamy jeszcze jej szczegółów.

Mocne otwarcie

Oprócz pierwszych informacji dotyczących samego składu scen, poznaliśmy jeszcze niemal 30 nazwisk stanowiących pierwszą fazę elektronicznej części lineup’u festiwalu. I tak, w dniach 9-13 sierpnia w Parku Śląskim zameldują się:

emuze.me

Krąg Taneczny by Smolna
Sam Paganini
Len Faki
Layton Giordani
Erol Alkan

Dark Stage
AnD
DLV
Kalte Liebe LIVE
Lucinee
Sept

Astral Stage
The Jakob Sisterz
Sabu!
Aexhy
ØTTA
CJ Art

Eden Stage
Christian Löffler
Richy Ahmed
Skream
Öona Dahl
Infravision
Madlove (Mimi Love b2b Madmotormiquel)
Hidden Empire
Gigi b2b Weikum
Sonik b2b Mihvu
Joana
Raidho

Te 28 nazwisk dołącza więc do dotychczas ogłoszonych 18, które pojawią się na głównej części festiwalu. Na ten moment znany jest tylko jeden headliner – są nim panowie z The Chemical Brothers. Oprócz nich wystąpią także między innymi M83, Oliver Heldens, Calum Scott, Ben Böhmer i wielu innych. Więcej informacji znajdziecie poniżej.

emuze.me

FEST Festival 2023 – bilety

Bilety na FEST Festival 2023 dostępne są w puli Winter Tix jeszcze do 23 lutego. Później ceny pójdą do góry – dlatego warto zainteresować się tematem już teraz. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem.

emuze.me

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?