Naczekaliśmy się na to. FEST Festival 2023 prezentuje drugą fazę lineup’u

M83, Calum Scott, Ben Böhmer, Apashe i nie tylko – tak wygląda drugie ogłoszenie lineup’owe FEST Festival 2023.

emuze.me

Co prawda okres świąteczno-noworoczny trochę wpłynął na postrzeganie czasu u niektórych, ale liczby są nieubłagane. Na drugą fazę ogłoszeń FEST Festival 2023 musieliśmy czekać aż przez niemal trzy miesiące. Pierwsze lineup’owe wieści otrzymaliśmy pod koniec listopada 2022 i były one naprawdę warte uwagi dla fanów tanecznej elektroniki. Headlinerem ogłoszono wtedy formację The Chemical Brothers, a oprócz tego skład zasilili między innymi Oliver Heldens i The Stickmen Project.

W redakcyjnych kuluarach spodziewaliśmy się kolejnych ogłoszeń nieco wcześniej niż 13 lutego. Niezbadane są jednak ścieżki marketingowe promotorów – dlatego też kolejne postaci, które zameldują się w dniach 9-13 sierpnia w Chorzowie poznajemy dopiero teraz.

Mocne nazwiska

Jak się okazuje, było na co czekać – dzień pełny ogłoszeń otworzyła bowiem formacja M83, znana między innymi z synthpopowego klasyka “Midnight City” z 2011 roku. Francuzi wracają po długiej przerwie z nową muzyką, którą z pewnością usłyszymy podczas występu na FEST Festivalu.

Fanów elektroniki zainteresują szczególnie dwie ogłoszone dziś postaci. Pierwsza z nich to Ben Böhmer, niemiecki producent dobrze znany fanom labelu Anjunadeep. W Parku Śląskim wystąpi w formule live actu.

Za kolejny elektroniczny live act odpowiedzialny będzie Apashe, który reprezentuje basową część sceny. Ubiegłej jesieni zagrał aż trzy koncerty w naszym kraju – dwa z nich zostały dołożone z powodu wyprzedania pierwotnej daty z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Tak duże zainteresowanie może zwiastować solidną frekwencję podczas festiwalowego seta Kanadyjczyka, który tym razem zjawi się w towarzystwie orkiestry.

Oprócz wyżej wspomnianej trójki, lineup FEST Festival 2023 zasilili:

Yung Lean
Blossoms
Jan-rapowanie
Calum Scott
Giant Rooks
Zdechły Osa

Jeszcze w tym tygodniu mamy poznać pierwsze gwiazdy Kręgów Tanecznych, czyli nocnych scen skierowanych stricte na elektroniczne brzmienia.

FEST Festival 2023 – bilety

Bilety na FEST Festival 2023 są dostępne w specjalnej, zimowej puli Winter Tix. Na ten moment karnet obejmujący wszystkie dni imprezy kosztuje 649 zł, zaś bilet weekendowy – 469 zł. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?