FEST Festival 2023 odwołany. Nieoficjalnie: nie będzie już kolejnych edycji

Trzy edycje i chyba już koniec. FEST Festival 2023 odwołany – a według nieoficjalnych informacji, brand ten już nie wróci na mapę festiwali.

sunrise

Dla fanów festiwalowych wrażeń nad Wisłą nie ma dziś zbyt wielu dobrych wiadomości. Już od przedpołudnia internet zaczął huczeć o potencjalnym odwołaniu FEST Festival 2023 – czwartej edycji flagowego okrętu agencji Follow The Step. Powodem okazały się być pieniądze – a konkretnie ich brak. Według Marcina Szymanowskiego, prezesa spółki FEST Festival, miało zabraknąć 5 milionów złotych, które miałyby zostać przeznaczone na opłacenie podwykonawców. W wypowiedzi dla “Gazety Wyborczej” włodarz imprezy nie przekreślał sprawy, wyrażając nadzieję, że może uda się zdobyć brakujące środki. Na to jednak wygląda, że się nie udało.

No i po feście…

Jak donosi “Gazeta Wyborcza”, organizatorzy poinformowali Urząd Miasta w Chorzowie o odwołaniu FEST Festival 2023. Powodem decyzji są – tak, jak już podawano w poprzednich godzinach żądania podwykonawców (między innymi odpowiadających za montaż scen) o zapłacie z góry za wykonane usługi. Brakującej kwoty nie udało się uzbierać, więc festiwal nie dojdzie do skutku.

kalendarz

Informację tę zdementował Łukasz Adamczyk, rzecznik prasowy chorzowskiego magistratu. Nic jednak nie wskazuje na to, aby impreza miała się odbyć – na terenie Parku Śląskiego trwają prace rozbiórkowe.

ultra

Według nieoficjalnych informacji, które podała gazeta.pl, na tym kończy się historia tego brandu – kolejne edycje mają już nie być organizowane. Na ten moment na social mediach wydarzenia nie pojawił się żaden oficjalny statement. Prawdopodobnie otrzymamy go jeszcze dziś.

FEST Festival 2023 miał odbyć się w Parku Śląskim w Chorzowie w dniach 9-13 sierpnia. Jako headlinerzy ogłoszeni zostali The Chemical Brothers, Kasabian, Steve Angello i Peggy Gou. Oprócz nich wystąpić miało także ponad 200 innych artystów z Polski i świata.

sunrise

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?