FEST Festival 2023 nie odbędzie się? Zdaniem organizatora ma brakować 5 mln złotych

Podczas tegorocznej edycji FEST Festival 2023 mieli wystąpić między innymi The Chemical Brothers, Steve Angello oraz Oliver Heldens.

sunrise

Dla wielu fanów muzyki (i dla nas także) FEST Festival szybko stał się niemal obowiązkowym elementem eventowego kalendarza. Udało się to uzyskać organizatorom bardzo szybko – wszak w ubiegłym roku odbyła się trzecia edycja tej imprezy. Podczas czwartej – tegorocznej odsłony eventu głównymi gwiazdami mieli być The Chemical Brothers, Steve Angello, Peggy Gou oraz Kasabian. Oprócz nich miało wystąpić jeszcze ponad 200 innych artystów z Polski i całego świata. W skrócie – w dniach 9-13 sierpnia w Parku Śląskim miało się dziać dużo. Miało, ponieważ – i nie będziemy tego ukrywać, mówimy o tym ze smutkiem – FEST Festival 2023 może nie dojść do skutku.

FEST Festival 2023 odwołany?

Od piątkowego poranka internet zalewają informacje o możliwym odwołaniu czołowego wydarzenia agencji Follow The Step. W temacie wypowiadają się między innymi osoby działające przy produkcji wydarzenia – na facebook’owej grupie skupiającej barmanów mających pracować podczas imprezy pojawiła się wieść o anulowaniu wydarzenia.

kalendarz

Tego typu informacje – według informacji zamieszczonych na Twitterze przez Kacpra Peresadę, redaktora magazynu Press – mają dostawać także inne podmioty zaangażowane w projekt. Jego zdaniem powodem odwołania ma być niewypłacalność organizatora.

ultra

Optymizmem nie napawa także wyłączenie przez bileterie Going. i eBilet możliwości zakupu wejściówek.

W sprawie na łamach Gazety Wyborczej wypowiedział się Marcin Szymanowski, prezes spółki FEST Festival. Jego zdaniem, na ten moment – aby opłacić podwykonawców – brakuje 5 milionów złotych.

sunrise

Szukamy pieniędzy. Podwykonawcy pracują na pełnych przedpłatach, ale wpływy z przedsprzedaży biletów nie były wystarczające. (…) Mamy problem z płynnością. Możliwe, że ktoś nas poratuje.

Po godzinie 16:00 Urząd Miasta w Chorzowie dowiedział się od organizatorów o odwołaniu FEST Festival 2023. Więcej informacji znajdziecie poniżej.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?