FEST Festival dokłada do Kręgów Tanecznych. Booka Shade, Joris Voorn, VTSS i nie tylko zagrają w Chorzowie

Cztery z pięciu Kręgów Tanecznych nie ma już przed nami tajemnic. Kto wystąpi na elektronicznych przestrzeniach FEST Festival 2023?

silesia beats

FEST Festival na tle innych polskich wielogatunkowych wydarzeń wyróżnia podejście do muzyki elektronicznej. Kręgi Taneczne są przez wielu traktowane jako osobna impreza, przez co reszta bardziej komercyjnego lineupu śląskiej imprezy stawiana jest na drugim planie. Wraz z początkiem kwietnia poznaliśmy kolejne nazwiska, które wystąpią na czterech scenach sygnowanych tą marką. Tym samym znamy prawie pełen lineup Kręgów – z wyjątkiem tajemniczej, piątej przestrzeni. Poniżej możecie się przekonać, do kogo muzyki będziecie tańczyć już w sierpniu.

Tak wyglądają Kręgi w 2023 roku

Przestrzeń pełna przyjemnych brzmień, z house’owymi klimatami na czele – to właśnie Eden Stage, która dotychczas obiecała nam 25 ciekawych aktów. W ramach finalnej dokładki do lineupu dołączyło 8 artystów, z Booka Shade i Cheliną Manuhutu na czele. Pełna lista dołączonych właśnie artystów to:

jay_cluss

Away with the fairies
Booka Shade live
Chelina Manuhutu
Esther Silex
Fakear live
KOREA
Pavel Petrov
Sassafras Tree

ultra

Scena pod pieczą warszawskiego klubu Smolna stawia na jakość, a nie na ilość. Finalnie na tym Kręgu Tanecznym usłyszymy 12 występów – możemy się więc spodziewać działania tej sceny przez 3 z 5 dni festiwalu. Jej skład zamykają takie aliasy jak:

Angelo Mike
Ben Klock
DEAS
Joris Voorn
Volvox

silesia beats

O odpowiedni poziom klimatów goa i psychodelicznych zadba – jak co roku – Astral Stage. Do dotychczas ogłoszonych gwiazd dołączają:

Bad Boombox
Dreddy
FUNK TRIBU
Justin Tinderdate
Lolsnake
Malugi
Pixie Elf

Najmocniejsze ciosy czekają nas za to na scenie Dark Stage, którą każdego dnia przejmować będzie inny brand. W najnowszej puli artystów, którzy zagrają na scenie skupionej na bezkompromisowym techno, znajdują się:

ultra

jay_cluss

Cassie Raptor
DJ SPIT
Evissimax
LAVEN
Manni Dee
Nene H
NVYSN
SNTS
VTSS

Kuratorami sceny Dark będą natomiast berlińskie kolektywy GEGEN i Voxnox, pochodząca z Hiszpanii inicjatywa Blackworks, a także polska producentka będąca towarem eksportowym sceny techno – VTSS.

silesia beats

Pełny (oprócz piątej, owianej tajemnicą sceny) lineup Kręgów Tanecznych wygląda następująco:

Jeszcze tylko 4 miesiące

Szczegóły dotyczące elektronicznych scen na FEST Festival 2023 są więc znane naprawdę szybko – bo do wydarzenia zostały jeszcze 4 miesiące. Przypomnijmy, impreza odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. W ostatnim czasie poznaliśmy kolejne nazwiska, które wystąpią na głównych scenach. Wśród nich znajduje się headliner, czyli zespół Kasabian, oraz między innymi Don Diablo czy Wade. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

W dalszym ciągu dostępne są bilety. Obecnie karnet czterodniowy kosztuje 749 zł, a bilet weekendowy (piątek i sobota) – 549 zł. Więcej infomacji znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia.

kalendarz

jay_cluss

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?