kontakt

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi także festiwale, które – w okrojonej formie, ale jednak – powracają po przerwie. Eventem, którego plany są jak na ten moment najbardziej śmiałe, jest FEST Festival. Już w marcu organizatorzy, jak gdyby nigdy nic, podawali nazwiska headlinerów. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, w którą stronę pójdzie pandemiczna sytuacja. Na szczęście jednak rzeczywistość zdaje się udowadniać, że ryzyko opłaciło się.

Ostatnie tygodnie napawają optymizmem w sprawie organizacji większych imprez – chociaż rządowe decyzje budzą kontrowersje. Na uwagę wskazuje możliwość wpuszczenia na event nielimitowanej ilości osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Wątpliwości za to budzi ograniczenie frekwencji dla osób niezaszczepionych – obecnie limit wynosi… 250. Więcej na ten temat przeczytacie pod tym linkiem.

FEST Festival 2021 tylko dla zaszczepionych

Trzeba sobie jakoś radzić – i taką drogą poszła agencja Follow The Step, organizatorzy FEST Festival. Jak czytamy w oświadczeniu, na ten moment na event odbywający się w dniach 11-14 sierpnia 2021 roku wejść będą mogły wyłącznie osoby w pełni zaszczepione. Jest to więc podobna sytuacja, jak w przypadku planowanego na 25 czerwca koncertu Borisa Brejchy w Twierdzy Modlin.

Organizatorzy zastrzegają, że w kwestii osób niezaszczepionych sprawa nie jest zamknięta. Prowadzone są bowiem rozmowy na temat honorowania tzw. szybkich testów. Za ich sprawą osoby niezaszczepione, ale posiadające aktualny negatywny wynik testu, mogłyby wejść na teren eventu.

Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

FEST Festival 2021 – oświadczenie

Zadajecie nam dużo pytań na temat tego, czy FEST Festival 2021 się odbędzie. Na chwilę obecną działamy zgodnie z założonym planem, a wszyscy ogłoszeni przez nas artyści są potwierdzeni i pojawią się w Parku Śląskim w Chorzowie, w dniach 11-14 sierpnia 2021.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych.

Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania, które wytyczył rząd nie są idealne. Niestety, nie mamy na nie wpływu. Prowadzimy rozmowy z rządem, których celem jest rozszerzenie obecnych obostrzeń tak, aby każdy z Was, kto posiada ważny Europejski Certyfikat (dostępny za darmo dla ozdrowieńców, osób przetestowanych i zaczepionych pierwszą dawką), również mógł bawić się na FEST Festivalu 2021. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach naszych rozmów i decyzjach podjętych w tej sprawie.

Dla wszystkich osób, które zakupiły bilet, a z różnych powodów nie będą posiadały wymaganych certyfikatów, planujemy wprowadzić opcję zachowania biletu na kolejny rok lub zwrotu wartości niewykorzystanej wejściówki – o szczegółach poinformujemy Was bliżej daty festiwalu. Zabierajcie swoich znajomych, pakujcie walizki i do zobaczenia już wkrótce! Nawet nie wiecie jak bardzo cieszymy się, że uda nam się w tym roku spotkać w Parku Śląskim w Chorzowie.

To będzie niezapomniane wydarzenie!

FEST Festival 2021 – lineup

Na ten moment znamy już kilkadziesiąt nazwisk z lineup’u tegorocznego FEST Festival. Wśród nich są między innymi Kygo, Alan Walker, Sam Feldt, Fisher oraz Robin Schulz. Oprócz tego dotychczas ogłoszono jeszcze wielu artystów reprezentujących szerokie spektrum gatunkowe. Więcej informacji na temat aktualnego składu znajdziecie pod tym linkiem.


foto: Radosław Kaźmierczak

kontakt