Flume z zaskoczenia wydaje mixtape ze starymi utworami, bo “nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem”

Zapowiadana jakiś czas temu dawka niewydanej, a wyprodukowanej w poprzednich latach muzyki Flume’a właśnie ukazała się na rynku.

PDC

Za każdym artystą, który odniósł sukces, a na jego koncie widnieje conajmniej kilkanaście wydań, stoją też fani. Jedni wiernie kibicują przez cały czas, inni wspominają pierwsze utwory mówiąc “kiedyś to było”. Z nie lada gratką dla tych drugich wychodzi Flume. Producent wydał niespodziewanie mixtape “Things Don’t Go The Way You Plan“, który jest pełny dotychczas niewydanych utworów z różnych okresów twórczości Australijczyka.

Znaki na niebie

Ale od początku. Harley przy wydaniu poprzedniego albumu pochwalił się w wywiadzie dla NME, że posiada mnóstwo demówek, które swoją ilością mogą wypełnić pełen house’owy album. Cała sytuacja zbiegła się w czasie z odnalezieniem przez producenta swojego starego laptopa, który był pełen niewydanego materiału, którego próbkę artysta zaprezentował na TikToku.

emuze.me

Wśród niego znalazł się “Slugger 1.4 [2014 Export.WAV])”, które wyszło na streamingi w 10. rocznicę wydania debiutanckiego albumu “Flume”.

Tajemniczy post

8 lutego na Instagramie Flume wrzucił grafikę, która obrazuje pulpit komputera pełen różnych plików. Na pasku stanu oprócz logo producenta zawarto napis “Things Don’t Always Go The Way You Plan”. Fani w komentarzach zastanawiali się, co zostanie opublikowane o godzinie, którą wskazał Harley w opisie. Data ta okazała się terminem wydania niespodziewanego mixtape’u.

PDC

Minęło dziesięć lat od wydania mojego pierwszego albumu, od tej pory napisałem mnóstwo nowej muzyki i nie wszystko ujrzało światło dzienne. Po zobaczeniu reakcji na “Slugger 1.4” i jak bardzo je pokochaliśmy, uświadomiłem sobie, że fajnie by było, jakbym wypuścił więcej z tych zapomnianych pomysłów pochodzących z moich starych laptopów. Cały ten proces był całkowitym przeczyszczeniem.

Flume o nowym mixtape

“Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem”

Oryginalnie nazwane wydawnictwo jest pełne produkcji z różnych okresów twórczości Flume. Najstarsza propozycja z ponad 30 minut nowego materiału pochodzi aż z 2012 roku, a najnowsza – sprzed dwóch lat. Każdy utwór prócz tytułu zawiera opis, który sugeruje numer wersji oraz datę eksportu projektu. Jest to materiał z odmiany tych spokojniejszych, jednak nadal nie brakuje energicznych momentów oraz masy basu. Dla każdego coś dobrego. Pełny mixtape możecie przesłuchać poniżej.

emuze.me

Total
5
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?