kontakt

Rok 2022 będzie stać pod znakiem powrotów wielu postaci sceny muzycznej z pandemicznego odpoczynku. Tyczy się to także elektroniki, a jednym z przykładów na to jest Flume, który ostatni duży materiał opublikował w 2019 roku. W międzyczasie pojawił się jeszcze jeden singiel i parę remiksów (w tym nową wersję “Blue” Eiffel 65), ale na duże ruchy trzeba było poczekać dopiero do teraz.

Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o dużych planach australijskiego producenta. Zapowiadał je chociażby wypuszczony w Sylwestra abstrakcyjny teaser, w którym mogliśmy usłyszeć wokal frontmana formacji Gorillaz. Na konkrety musieliśmy trochę poczekać – ale niedługo, bo już na początku lutego poznaliśmy sporo ważnych wieści.

Flume wydaje pierwszy singiel od 2 lat

Zacznijmy od początku – w tym tygodniu swoją premierę miał pierwszy oficjalny singiel Flume’a od 2020 roku. Noszący tytuł “Say Nothing” kawałek nie zdziwi swoim brzmieniem fanów pokręconego stylu producenta. W warstwę instrumentalną naprawdę solidnie wkomponowuje się młoda, bo zaledwie dwudziestoletnia wokalistka o pseudonimie MAY-A.

Jak czytamy w opisie klipu, zamysł kawałka powstał na początku pandemii.

Ta piosenka opowiada o uczuciu przejrzystości po (zakończonym – przyp.red.) związku. Napisaliśmy piosenkę w połowie 2020 roku, kiedy pandemia była jeszcze czymś nowym. Byłem naprawdę podekscytowany początkowym pomysłem, ale dopiero gdy wróciłem do Australii na początku 2021 roku i połączyłem siły w studio z MAY-A, piosenka naprawdę ożyła.

O swoich doświadczeniach z pracy ze zdobywcą nagrody Grammy opowiedziała również australijska wokalistka.

Praca z Flume’m nad “Say Nothing” była naprawdę niesamowitym doświadczeniem. Jestem wielką fanką Harleya, więc to niewiarygodne, że mogę tworzyć z kimś, kogo podziwiam i od kogo mogę tak wiele się nauczyć. Jego proces twórczy jest naprawdę inspirujący i cieszę się, że mogłam być jego częścią.

Skoro była mowa o klipie – nikogo nie zdziwi chyba, że jest on naprawdę abstrakcyjny. Możecie się o tym przekonać sami, po prostu go oglądając.

Już wkrótce nowy album

Wraz z premierą “Say Nothing”, poznaliśmy szczegóły nadchodzącego krążka Australijczyka. Będzie on nosił tytuł “Palaces” i w pełnej okazałości zaprezentuje się 20 maja. Wydawnictwo będzie zawierać 13 pozycji i trwać w sumie 46 minut i 15 sekund. Znajdziemy tam collaby z takimi postaciami, jak Kučka czy Emma-Louise.

Flume - Palaces - Vinyl 2LP - 2022 - UK - Original | HHV

Poniżej znajdziecie tracklistę.

Flume “Palaces” – tracklista

 1. Highest Building (ft. Oklou)
 2. Say Nothing (feat. MAY-A)
 3. DHLC
 4. Escape (with Quiet Bison feat. Kučka)
 5. I Can’t Tell (feat. Laurel)
 6. Get U
 7. Jasper’s Song
 8. Only Fans
 9. Hollow (feat. Emma Louise)
 10. Love Light
 11. Sirens (feat. Caroline Polachek)
 12. Go
 13. Palaces (feat. Damon Albarn)

kontakt