frkntn

Jest już film dokumentalny z ubiegłorocznego FRKNTN On Tour. 50-minutowy throwback do normalności!

Na youtube’owym kanale wytwórni FRKNTN pojawił się materiał dokumentalny z ubiegłorocznej trasy FRKNTN On Tour.

2sher

W roku 2020 niewiele udało się w klubach zdziałać. Nie znaczy to jednak, że w tym czasie nie działo się na rodzimej scenie nic – przez pierwsze 2 miesiące z niewielkim okładem pełną parą działały miejscówki w całej Polsce. Skrzętnie z tego korzystali rodzimi producenci, organizując całe trasy po klubach. Przykładowo Skytech niemalże w stu procentach zdołał zrealizować swój koncept o nazwie “#HYPE” – z kolei DNF, I.GOT.U oraz duet TWISTERZ postawili na kontynuację pomysłu z roku 2019. Chodzi oczywiście o “FRKNTN On Tour” – karnawałową trasę po klubach położonych w całej Polsce.

Międzynarodowa trasa

Pierwsza edycja obejmowała dziesięć klubów – między innymi warszawskie Explosion, mieleszyński Ex, wtórecki Magnes czy orchowskie Holidays.

emuze.me

Z kolei w roku ubiegłym trasa powiększyła się do 15 miejscówek, a także zasłużyła na miano międzynarodowej – ostatnią bowiem imprezą w kalendarzu był występ w Czechach, w ostrawskim klubie Fabric. O tym, gdzie zawitał kolektyw, pisaliśmy na naszych łamach w grudniu 2019 roku.

Na materiał dokumentalny z całej tej trasy musieliśmy czekać tym razem zdecydowanie dłużej. Jednakże cierpliwość została wynagrodzona – na youtube’owym kanale FRKNTN pojawił się bowiem pięćdziesięciominutowy materiał autorstwa Bartka Buczka aka QQfilms. Możemy w nim zobaczyć zarówno sytuacje z klubowych backstage’ów, jak i to, co chłopaki robili w drodze od koncertu do koncertu – przykładowo wypad na tor gokartowy czy spotkanie z fanami w restauracji typu fast food.

ultra

Shining Beats też tam jest

W filmie możecie zobaczyć również akcent związany z… nami. I.GOT.U, DNF oraz TWISTERZ odwiedzili bowiem na początku lutego Kraków celem wystąpienia w pierwszym odcinku Shining Beats Podcast. W dokumencie z trasy możecie zobaczyć fragment rozmowy opublikowanej pod koniec lutego 2020 roku na naszym kanale YouTube, ale również kilka przebitek zza kulis obrazujących atmosferę panującą przy okazji nagrania.

Materiał pod względem warstwy audio stanowi swoisty showcase wytwórni FRKNTN – jako akompaniament całego dokumentu posłużyły bowiem wydane w polskiej wytwórni utwory.

Nie będziemy ukrywać – dość dziwnie w obecnych realiach patrzy się na nowy materiał pokazujący szeroko pojętą normalność. Mimo to naprawdę warto sprawdzić ten materiał – znajdziecie go poniżej.

kalendarz

foto: Jakub Kosmatka

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?