kontakt

Jeszcze kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia, ale teraz reprezentanci sceny EDM wkraczają na salony i będą walczyć o najważniejszą nagrodę muzyczną przyznawaną w naszym kraju, którą są Fryderyki. Na zwycięstwo w kategorii “Przebój Roku” ma szanse dwóch popularnych producentów – Gromee oraz C-Bool. Ten pierwszy zdobył aż 2 nominacje. Szansę na statuetkę ma eurowizyjny przebój “Light Me Up” stworzony z Lukasem Meijer’em, a także singiel “One Last Time”, w którym wokalnie udziela się Jesper Jenset.

Jestem szczerze zaskoczony i zaszczycony, że aż 2 moje utwory walczą o tak piękną nagrodę. Nie będę ukrywał, że przez długi czas nie wiedziałem o tym fakcie 🙂 Średnio ogarniam takie rzeczy, ale bardzo się cieszę. Trzymam kciuki za dobrą muzykę! A w stawce widziałem doskonałe utwory, więc radość jest ogromna!

Andrzej Gromala – Gromee

C-Bool został nominowany za jeden z najpopularniejszych hitów ubiegłego roku, który notabene w 2018 uzyskał status Diamentowej Płyty“Wonderland”. W sumie w kategorii “Przebój Roku” przyznano 20 nominacji. Kluczem była popularność – liczyły się liczby odtworzeń na Spotify i w polskich stacjach radiowych oraz wyświetleń na YouTube. Nominowany singiel C-Bool’a wyświetlono już blisko 70 milionów razy. To robi wrażenie!

Reprezentanci EDM nie są jednak faworytami, bo ich rywale to między innymi Paweł Domagała, Dawid Podsiadło, Margaret, Taconafide czy Sławomir. I tu dobra wiadomość – możecie wesprzeć Andrzeja i Grzegorza, bo statuetkę otrzyma ten artysta, który zdobędzie największe poparcie w głosowaniu SMS. Wystarczy wysłać wiadomość pod numer 4321, w treści wpisać PRZEBOJ. (wielkość liter nie ma znaczenia), a po kropce numer pozycji na liście: C-Bool ma numer 4, a Gromee 12 (“One Last Time”) oraz 17 (“Light Me Up”).

Fryderyk zostanie przyznany też w kategorii “Wydarzenie Roku”. Tu nominowanych również jest dwudziestu. Lista składa się z wydarzeń muzycznych, które w minionym roku odbyły się na terenie Polski, zostały zorganizowane przez polską agencję lub uczestniczyli w nich polscy artyści. W zestawieniu znajdują się festiwale, trasy koncertowe i koncerty. Piętnastu nominowanych wybrali członkowie jury, które tworzą dziennikarze muzyczni mediów ogólnopolskich oraz regionalnych. Pozostała piątka dostała dziką kartę, na podstawie najczęściej wyszukiwanych przez internautów wydarzeń w wyszukiwarce Google.

Wśród nominowanych festiwali nie brakuje tych z gatunku EDM. Na liście znalazł się między innymi Sunrise Festival, największa impreza z muzyką elektroniczną w naszym kraju. W ubiegłym roku impreza po raz ostatni odbyła się w kołobrzeskim amfiteatrze i przyciągnęła około 80 tysięcy osób z całej Europy. Podczas szesnastej edycji zagrały takie gwiazdy jak Armin van Buuren, Eric Prydz, Axwell & Ingrosso, DJ Snake, Alesso, Oliver Heldens, Timmy Trumpet oraz Vini Vici. Klubowicze mogli wybierać spośród 3 scen – nowością była Dark Stage w klimatach techno.


Jesteśmy absolutnie mile zaskoczeni, że po 17 latach ktoś widzi nasz ogrom pracy i to, że jako festiwal stoimy na wysokim, europejskim poziomie. To też nominacja dla całej subkultury klubowiczów, której dajemy sporo radości podczas każdej edycji imprezy.

Krzysztof Bartyzel (organizator Sunrise Festival)

O nagrodę powalczy też płocki festiwal Audioriver. Ubiegłoroczna, trzynasta edycja imprezy nastawionej na bardziej undergroundowe dźwięki zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy fanów Techno. Przez 3 dni festiwalu koncerty odbywały się na 8 scenach. Zagrało ponad 100 artystów, w tym między innymi Amelie Lens, Bass Astral x Igo, Claptone, KAMP!, Loco Dice, Purple Disco Machine i Richie Hawtin.

Żeby zagłosować na swój ulubiony festiwal wystarczy wysłać SMS pod numer 4321, w treści wpisać WYDARZENIE. (wielkość liter nie ma znaczenia), a po kropce numer pozycji na liście: Sunrise Festival ma numer 6, a Audioriver – 14. Co ważne można oddać głos tylko na jednego kandydata w obu kategoriach. Koszt wysłania wiadomości zgody z taryfikatorem operatora (jak za zwykłego SMS-a).

Nie pozostaje nic innego jak wziąć telefon w dłoń i wspomóc naszych faworytów. Do dzieła! 🙂

kontakt