Your Ghost Production

To już drugi rok bez Glastonbury. W związku z dalszą niepewną sytuacją pandemiczną na świecie, organizatorzy jednego z największych festiwali muzycznych w Europie zrezygnowali z jego organizacji. Podczas ubiegłorocznego lockdownu, dokładnie w czasie, gdy wydarzenie pierwotnie miało się odbyć – fani mieli możliwość obejrzenia w BBC wielu występów z poprzednich lat. W tym roku brytyjski gigant proponuje alternatywną formę spędzenia czasu.

Specjalna transmisja

Już 22 maja odbędzie się wydarzenie online pod marką Glastonbury. W ramach transmisji wprost z Worthy Farm wystąpią nazwy godne zagrania na Pyramid Stage (która też widoczna jest w trailerze). Na tle Pyramid Field i Stone Circle swój występ dadzą tacy artyści jak Coldplay, Damon Albarn (znany z Blur czy Gorillaz), HAIM, IDLES, Jorja Smith, Kano, Michael Kiwanuka, Wolf Alice oraz DJ Honey Dijon. Organizatorzy zapowiedzieli też obecność licznych muzycznych gości.

Po odwołaniu dwóch edycji Glastonbury z wielką przyjemnością mogę ogłosić nasz pierwszy livestream. W ramach niego zaprezentujemy wam występy muzyczne na żywo nakręcone na terenie Worthy Farm, w tak kluczowych dla festiwalu miejscach jak Pyramid oraz, po raz pierwszy, w Stone Cricle.

Podczas streama zobaczycie szereg artystów i wykonawców, którzy dali nam ogromne wsparcie poprzez chęć uczestniczenia w tym wydarzeniu, pokazując farmę w formie, której do tej pory nie widzieliście. Nie zabraknie również występów gości specjalnych i kolaboracji.

Mamy nadzieję, że ta forma pozwoli na przywołanie Glastonbury w waszych domach i podczas tej jednej nocy ludzie z całego świata będą mogli wspólnie dołączyć do zabawy się na farmie!

Emily Eavis

Wysoki poziom produkcji

Organizatorzy gwarantują ciekawą oprawę wizualną. Całość będzie zaprezentowana w formie jednego, długiego materiału z ujęciami wprost z najbardziej rozpoznawalnych miejsc imprezy. Reżyserią wydarzenia zajmuje się nominowany do Grammy za najlepszy film muzyczny Paul Dugdale. Do produkcji zostali zaproszeni profesjonaliści, którzy wcześniej współpracowali przy transmisjach dla BBC oraz takich artystów jak Nick Cave, Biffy Clyro, Niall Horan czy Kylie Minogue.

Do obejrzenia streama nie ma specjalnych wymagań. Wystarczy mieć w miarę dobre łącze oraz urządzenie z zainstalowaną przeglądarką internetową. Organizatorzy gwarantują obsługę Smart TV, a także konsol Playstation, Xbox czy Firesticka. Nie będzie problemu z transmisją obrazu za pomocą Apple Airplay czy Chromecasta (3 generacji i wyżej).

W(y)stęp biletowany

Dostęp do ponad pięciogodzinnego show będzie jednak płatny. Aby mieć możliwość obejrzenia transmisji, trzeba będzie wykupić do niego dostęp. Koszt to około 110 zł. Do wyboru mamy kilka możliwości przeznaczonych dla różnych stref czasowych. Jednak organizatorzy nie będą nakładać blokad regionalnych. Jeśli pasuje nam inna godzina rozpoczęcia transmisji, możemy wtedy zakupić dostęp do innego streama. Warto przemyśleć tę kwestię, gdyż nie przewiduje się możliwości przewijania materiału. Bilety można zakupić za pośrednictwem tej strony. Wejściówka umożliwia oglądanie wirtualnej edycji Glastonbury tylko na jednym urządzeniu.

Rozpoczęcie transmicji
UK & EUROPE20:00 (22 Maja)
NORTH AMERICA 1:00 (23 Maja)
CENTRAL & SOUTH AMERICA1:00 (23 Maja)
AFRICA & MIDDLE EAST3:00 (23 Maja)
NORTH AMERICA (WEST COAST)4:00 (23 Maja)
AUSTRALIA, NEW ZEALAND & ASIA11:00 (23 Maja)

Dodatkowe wsparcie dla organizatorów

Dla największych fanów imprezy, który są chętni wesprzeć organizatorów przewidziano kilka opcji. Pierwszą z nich jest zakupienie plakatu wykonanego specjalnie z okazji tej edycji festiwalu w cenie około 80 zł (£15.00). Mamy również możliwość zamówienia go w zestawie wraz z biletem wstępu na transmisję w cenie ok. 230 zł (50€) (cena obejmuje również przesyłkę). Całość przychodu z ich sprzedaży wspomoże techników koncertowych, których przez brak koncertów w czasie pandemii dotknęły problemy finansowe.

Organizatorzy festiwalu zawsze stawiali wysoko wzajemną pomoc w trudnych momentach. Podczas zakupu biletu mamy również możliwość wpłacenia dodatkowej kwoty w wysokości 2, 5 lub 10 £/€/$/AUD$. Wpłynie ona na konto jednej z trzech organizacji, którą wspiera Glastonbury. Wśród nich są Oxfam, Greenpeace i WaterAid.

foto: Andrew Allcock

Your Ghost Production