Beyoncé

Poznaliśmy nominacje do Grammy. Beyonce z szansą na statuetki w… EDMowych kategoriach

Poznaliśmy nominacje do nagród Grammy 2023. Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że nominację w kategorii EDM otrzymała… Beyonce!

kalendarz

Parę dni temu poznaliśmy zwycięzców tegorocznej gali MTV European Music Awards. Gwoli przypomnienia, w elektronicznej kategorii zwyciężył David Guetta. Teraz uwaga mediów skupia się na o wiele bardziej prestiżowej nagrodzie Grammy, do której nominacje 15 listopada ogłosili między innymi Olivia Rodrigo, Machine Gun Kelly, John Legend i Luis Fonsi. W przypadku Grammy wygrana w kategorii EDM może nie być tak oczywista, gdyż nominację otrzymała chociażby Beyonce.

Najlepsi w EDM

O tytuł najlepszego utworu elektronicznego powalczy m.in. “Rosewood” Bonobo, “Don’ Forget My Love” Diplo i Miguela, “On My Knees” Rufus Du Sol i Kaytranada z utworem “Intimidated”. Nikogo nie powinna też dziwić obecność “I’m Good (Blue)” Davida Guetty i Bebe Rexhy, który w ostatnim czasie wojuje na światowych parkietach i w radiostacjach. Niemałym zaskoczeniem jest nominacja Beyonce z utworem “Break My Soul”. Amerykańska piosenkarka ma szansę na statuetkę także w kategorii “Najlepszy album elektroniczny”. Jej “Reneissance” zmierzy się także z “Fragments” Bonobo, “The Last Goodbye” formacji ODESZA, “Surrender” Rufus Du Sol oraz albumem Diplo o nazwie… “Diplo”.

emuze.me

W sumie Beyonce otrzymała 10 nominacji, najwięcej ze wszystkich nominowanych.

W utworze “Break My Soul”, jak i w całym albumie “Renaissance” wpływy elektroniczne są bardzo wyraźne.

O Grammy

Grammy to z pewnością jedna z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych artystom muzycznym. W lutym 2023 r. Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji (Akademia Fonograficzna) rozda statuetki po raz 65. w aż 91 kategoriach. Pełną listę nominacji znajdziecie pod tym linkiem. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na 5 nowych kategorii:

ultra

  • autor/autorka piosenki roku (muzyka nieklasyczna)
  • najlepszy występ muzyki alternatywnej
  • najlepszy występ muzyki americana
  • najlepsza ścieżka muzyczna do gier wideo i innych mediów interaktywnych
  • najlepsza piosenka mająca wpływ na zmianę społeczną

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?