Polscy producenci w dobrej formie. Co nowego przygotowali Gromee, Clarx, Emdi oraz Fafaq?

Majówka jest dobrym pretekstem do wydawania nowej muzyki. Sprawdźmy więc, co ciekawego zaprezentowali w tym czasie rodzimi twórcy.

emuze.me

Maj przyniósł dobrą pogodę, a ta wyciągnęła ludzi z domów. Zmęczenie ścisłą kwarantanną przyniosło odrodzenie życia towarzyskiego, a to daje pole na zaistnienie dla nowych muzycznych propozycji. Tych w ostatnich dniach nie brakowało, wobec tego czas na raport z rodzimego rynku wydawniczego, na którym dzieje się wiele!

Clarx w nieco lżejszej odsłonie

Zabawę zaczynamy od premier z poprzedniego weekendu – wtedy to ze swoim nowym numerem do playlist wskoczył Clarx. Młody producent z Warszawy postawił na nieco lżejsze dźwięki niż zazwyczaj, choć wciąż nie sposób nie dostrzec tych, które doskonale są znane z poprzednich jego kompozycji. Utwór “Castle” powstał we współpracy z rosyjskim duetem Harddope i powoli, acz sukcesywnie, zmierza po pierwszy milion na portalu YouTube.

3rd Prototype z pierwszym numerem w 2020

Teraz przenosimy się za wielkie bajorko, a konkretnie do duetu 3rd Prototype, który w poprzedni piątek zaprezentował pierwszy swój tegoroczny singiel. Nazywa się on “Hype” i tym razem nie wylądował w NCS, a w Metanoia Music – wytwórni kojarzonej z Farukiem Sabancim, w której wydawali w przeszłości między innymi Steff Da Campo, Loopers czy Seth Hills. Najnowsza kompozycja polskiego duo jest zdecydowanie mocniejsza niż “Castle” i z pewnością sprawdziłaby się w stricte imprezowych warunkach. No właśnie – sprawdziłaby się, bo na otwarcie klubów czy pierwsze eventy chyba jeszcze trochę poczekamy…

Emdi z premierą w piątek…

Zostajemy w Metanoia Music – bowiem po raz kolejny mamy sytuację, kiedy to dwa wydania z rzędu pochodzą z naszego kraju. Kawałek od 3rd Prototype miał swoją premierę 1 maja, z kolei w ten piątek swój nowy kawałek wydali w tym labelu Arek Bogdański aka Ardo oraz Robert Gackowski aka Emdi. Ich “2 Me” jest zdecydowanie bardziej skupione na warstwie wokalnej, niż “Hype”, a i stylistycznie nieco mruga okiem w kierunku labelu Lithuania HQ. Kto wie, może ujrzymy tam kiedyś numer od któregoś z tych panów…

…i w poniedziałek

Zostajemy jeszcze przy Emdim – który wraz z Kamilem Pszczółką aka KVMO wyda jutro (tj. 11 maja) nową wersję remiksu do utworu “In My Mind” od Dynoro. Opublikowana ponad rok temu na kanale Trap Nation future bass’owa interpretacja radiowego hitu przeżywa w ostatnich miesiącach drugą młodość, której efektem jest ponad 13 milionów odtworzeń na portalu YouTube. Teraz ten future bass’owy remix ukaże się nakładem labalu Lowly już jako oryginalna produkcja z nowym wokalem.

Motyw przewodni Sunrise Festival 2019 teraz jako pełny singiel

Teraz zaglądamy do Krakowa – gdzie rezyduje Andrzej Gromala, szerzej znany jako Gromee. Już od kilku lat współpracuje on z Sunrise Festival – przykładowo to spod jego ręki pochodzi motyw muzyczny, który słyszeliście przed każdym setem podczas edycji ubiegłorocznej. Teraz motyw ten został wzbogacony o wokal i oficjalnie wydany nakładem Sony Music Entertainment pod tytułem “Another Day”. Sam wideoklip wypełniony jest migawkami z ostatnich edycji kołobrzeskiego wydarzenia i naprawdę ciekawie wpasowuje się w warstwę muzyczną. To połączenie z pewnością wywoła sporo wspomnień u stałych bywalców “festiwalu wschodzącego słońca”.

Fafaq wraca w nowym stylu

Na koniec wielki powrót na scenę Mateusza Borowicza aka Fafaq. Przez ostatnie lata tworzył on jako Matthew Hill (wydając utwory między innymi w Spinnin’ Records) – jednak, jak stwierdził sam zainteresowany, był to “krótki muzyczny epizod”. Teraz, pod głównym i znanym od lat aliasem, poznański producent planuje wydawać nową muzykę. Pierwszy z kawałków został już zresztą wydany nakładem FRKNTN – jest nim noszący tytuł “Move That Body” collab z MYLØ. Mogliście go usłyszeć premierowo właśnie u nas – podczas Shining Beats Festival.

To oczywiście nie koniec premier – jednak, aby móc się z nimi zapoznać, powinniście sprawdzić naszą playlistę na Spotify. Nazywa się ona #SŁUCHAJSWOICH i stanowi przegląd tego, co najciekawsze w polskim EDMie. Za selekcję odpowiada Maks Klimek, producent muzyczny znany jako Raveboiz i przez jakiś czas także nasz kolega redakcyjny. Warto sprawdzać!

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?