Jak livestreamy mogą pomóc zamkniętym klubom? Z odpowiedzią przychodzi legenda drum n bass’u

Jedna z najbardziej kultowych postaci sceny drum n bass dołącza do akcji #saveourvenues. Efektem są specjalne, czwartkowe livestreamy.

freedom

Przez pandemię koronawirusa branża wydarzeń muzycznych nie ma łatwo. Organizatorzy imprez mówią o największym kryzysie ich środowiska od 1920 roku. Do tej pory trudno mówić o pewnym terminie powrotu wielkich muzycznych wydarzeń. Coraz częściej jednak mówi się o drugiej połowie przyszłego roku.

Artyści próbują pogodzić się z obecną sytuacją, biorąc udział w licznych festiwalach online czy samemu organizując własne livestreamy. Na tę drugą formę zdecydował się znany drum and bassowy artysta – High Contrast. Fakt faktem – jest ich w sieci sporo. Jednak co jest akurat w tych konkretnych wyjątkowego?

Pomoc dla klubów

Muzyk w ramach swojej mini trasy koncertowej w sieci, która promuje nadchodzący jego nowy album, bierze udział w akcji #saveourvenues. Jest to kampania zorganizowana przez brytyjską fundację Music Venue Trust, której rolą jest wsparcie, ochrona i poprawa fukcjonowania klubów muzycznych i sal koncertowych. Ma ona na celu zażegnać ekonomiczny kryzys, który dotyka ponad 500 miejsc, przy tym angażując jak największą ilość artystów i ich fanów.

W ramach #saveourvenues artyści są zachęcani do wyboru na stronie akcji miejsca, które chcą wspierać swoimi działaniami. Każde z nich posiada swoją osobą podstronę, gdzie wskazany jest cel zbiórki. Nadwyżki z darowizn trafiają do ogólnego budżetu fundacji, by pomóc reszcie społeczności związanej z akcją.

Wpływ koncertów na artystę

Brytyjski muzyk nie bez powodu wybrał taką formę pomocy. Mężczyzna wspomina, jak ważną rolę w życiu odegrały liczne występy na żywo.

Wspominając kluczowe i najważniejsze momenty mojego życia, większość z nich miała miejsce na koncertach, nie ważne czy to było wydarzenie w zamkniętej przestrzeni, czy to był festiwal.”

High Contrast

Artysta wspomina też koncerty, który zadecydowały o jego drodze życiowej.

Myślę o Roni Size & Reprazent grających Drum & Bass na żywo na Reading Festival w 1998 roku. Ten występ uderzył we mnie jak grom z jasnego nieba i opuściłem go z myślą “To jest to, co chcę robić w swoim życiu”. Inna sprawa to fakt, że bez tego szokującego momentu w moim życiu moja kariera muzyczna mogłaby nigdy się nie zacząć.

High Contrast

Równie chętnie wspominam pierwsze wyjście do porządnego klubu posłuchać DJ Fabio. Ta energia i emocje w tym miejscu wtapiały się wraz z muzyką, powodując, że nigdy więcej nie chciałem ponownie słuchać muzyki w domu, czułem, że jest to jedynie namiastka atmosfery, którą można poczuć w klubie. Teraz, będąc muzykiem, dla mnie jest zrozumiałym to, że te muzyczne momenty znacznie na mnie wpłynęły, jednak występy na żywo umożliwiły mi bezpośredni widok na radość ludzi, ich liczebność oraz różnorodność.

High Contrast

Reprezentant sceny d’n’b również celnie podsumował to, do czego może doprowadzić obecna sytuacja dotycząca organizacji imprez.

Tego rodzaju momenty są dużą częścią tego, dla czego warto żyć i myśl o młodych ludziach, którzy szczególnie teraz zostają odcięci od tych sposobów szukania inspiracji jest wręcz niewyobrażalna. Bez miejsc koncertowych i samych wydarzeń wkrótce może już nie być więcej eventów, mogą one umrzeć na naszych oczach. Po prostu nie możemy do tego dopuścić.

High Contrast

Wirtualna trasa

High Contrast planuje transmisję pięć setów w ramach Underground Tour, w każdy czwartek o godzinie 20:00. Pierwsze dwa z nich miały już miejsce – między innymi przy współpracy z marką UKF.

5.11 – Club Tracks hosted by UKF
12.11 – High Contrast Band home session
19.11 – Music From Films
26.11 – Jungle on Vinyl
3.12 – Album Launch Party

Każdy z nich będzie transmitowany na Facebooku artysty oraz w serwisie YouTube.


freedom

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?