kontakt

No i stało się – wróciliśmy do czasów lockdownu. Znakiem tego są nie tylko wprowadzane przez rząd restrykcje uniemożliwiające działanie klubów, ale również inicjatywy wirtualnych festiwali. Tych przez ostatnich 7 miesięcy nie brakowało – i nawet mieliśmy w to swój wkład. Jednakże w organizowanie takich zabaw dla siedzących w domach fanów EDM włączyli się także najwięksi gracze na scenie prawdziwych eventów. Najbardziej spektakularnymi wirtualnymi festiwalami w skali światowej były Defqon.1 oraz Tomorrowland – natomiast w naszym kraju prym wiódł Sunrise Festival. Teraz co nieco dla fanów dobrej klubowej muzyki postanowili przygotować organizatorzy Housepital Festival.

Prosto z Piaseczna

O tej marce sporo mogli usłyszeć fani EDM ze stolicy i okolic, bowiem impreza ta odbywa się w podwarszawskim Piasecznie od 2013 roku, na sam start wakacji. W tym roku – ze względów pandemicznych – festiwal nie mógł się odbyć w terminie pierwotnym i został przeniesiony na 17 października. Ta data również okazała się być felerna – wszak, jak się okazało, to właśnie tego dnia wchodzą w życie nowe, jeszcze ostrzejsze restrykcje.

Ten rok miał być krokiem w przód i miałem warunki logistyczne i zgody od władz, żeby zrobić edycje na nowo wybudowanej hali sportowej. Miejsce to nazywa się dokładnie CEM (Centrum Edukacyjno Multimedialne).

W Polsce, zresztą nie tylko jest problem z ,,pokonaniem” ciszy nocnej. Mało jest miejsc przystosowanych, zwłaszcza w plenerze, żeby organizować imprezy całonocne, zgodnie z prawem i nie przeszkadzając nikomu dookoła. Jest to temat, z którym również mierze się i ja, bo zależy mi, żeby każda edycja była całonocna. W 2015 roku była taka edycja i okazała się ogromnym sukcesem. Będę robić wszystko co jest możliwe, żeby ubogacać ofertę festiwali EDM/House w Polsce.

Martin Rosa, współorganizator imprezy

Tym razem online, prosto ze studia Inoxa

Dlatego też event przenosi się do internetu i będzie mieć miejsce już dziś wieczorem od godziny 20:00 prosto ze studia Xoni On Air. W lineup’ie znajdują się topowi producenci polskiej sceny house, ale nie zabraknie też future’owych, bass house’owych czy progresywnych klimatów.

Timetable dzisiejszego livestreama prezentuje się następująco:

20:00 – 21:00 Matush
21:00 – 22:00 neeVald
22:00 – 23:00 Bartes
23:00 – 24:00 Martin Rosa
24:00 – 01:30 Skytech
01:30 – 02:30 DJ Inox
02:30 – 04:00 Jacob Core

Wszystkie sety będziecie mogli zobaczyć na żywo na facebook’u Shining Beats.

kontakt