Co kryje się za tajemniczym filmem I.GOT.U? Znamy odpowiedź!

Kilka dni temu na Facebook’u “Wujaszek” pokazał swoje zupełnie inne oblicze. Była to zapowiedź nowego projektu muzycznego, mającego być swoistą spowiedzią.

sunrise

W ubiegłą niedzielę polskim EDMowym community zatrząsł filmik wrzucony na Facebook przez Adama Skrzypca aka I.GOT.U. Wszyscy przywykli do pozytywnej i uśmiechniętej postaci “Wujaszka” – i z tym wizerunkiem bardzo mocno kontrastuje utrzymany w zimnych barwach i tajemniczej scenerii dwuminutowy film. Porusza on tematykę sztucznego uśmiechu i braku pełni szczęścia.

Ostatnie lata była dla mnie niesamowitym wyzwaniem. Liczne choroby, problemy psychiczne… Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Przez te wszystkie lata jednak nosiłem na sobie szeroki uśmiech, którym zarażałem wszystkich. Mimo tych najcięższych chwil, uśmiech nigdy nie schodził mi z twarzy, co stało się prawdziwym problemem.

Adam Skrzypiec aka I.GOT.U

Nieznana odsłona I.GOT.U

Wideo rozpoczyna grobowa melodia, której wtórują szokujące wielu słowa artysty o problemach mentalnych. Słyszymy także, że za maską uśmiechniętego i wesołego człowieka kryje się zupełnie inna osoba, mająca na barkach swoje problemy oraz lęk wyznania ich przed najbliższymi. Film zniknął po niedługim czasie z sieci.

kalendarz

Twórca labelu FRKNTN zapowiedział zupełnie nowy projekt, którego premiera miała miejsce w Wigilię Bożego Narodzenia. Zgodnie z zapowiedzią, o godzinie 15:00 premierę miał teledysk do rapowego utworu “Demony“.

kalendarz

Nowy projekt polskiego artysty

Jest to pierwszy wypust side projectu Adama, noszącego nazwę Esteta. Jak nietrudno było się domyśleć po zapowiedzi – klimat numeru jest dość depresyjny. Utwór opowiada o bólu, borykaniu się z codziennymi problemami i nieustannej ucieczce, a także pustce. Nie jest to jednak kompozycja oryginalna – motyw muzyczny został w pełni zaczerpnięty z wydanego w 1995 roku utworu amerykańskiego duetu Luniz pt. “I Got 5 On It”. Stosowna informacja została zawarta w opisie utworu na YouTube, a także w creditsach na Spotify. Uczciwe.

To początek serii

Bazując na zapowiedzi sprzed kilku dni, “Demony” rozpoczną cykl utworów, w którym artysta będzie przekazywał fanom nieznaną dotąd cząstkę siebie. Sam sprawca całego zamieszania podkreśla, że idzie za tym, co czuje – a projekt ma być formą swoistej “spowiedzi”. Świadczą o tym chociażby słowa z usuniętego już materiału:

sunrise

Razem ze mną przeżyjecie to co przeżywałem w tym czarnym okresie. Krok po kroku, utwór po utworze.

Adam Skrzypiec aka I.GOT.U

Popularnemu “Wujaszkowi” życzymy oczyszczenia głowy, spokoju ducha i wygrania walki z wszelkimi problemami. Pamiętajmy, aby nie chować głowy w piasek, gdy potrzebujemy pomocy. Nawet, jeśli z jakiś powodów boimy się poprosić kogoś o pomoc. Wszystkiego dobrego, Adam!

foto: Facebook // I.GOT.U

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
2
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?