Na drugą rocznicę śmierci i_o otrzymaliśmy jego pośmiertny album

“Warehouse Summer” to pośmiertny album i_o, na którym znalazło się 14 niewydanych utworów stworzonych we współpracy z wokalistką Lights.

pdc

i_o był odkryciem w gatunku techno 2018 roku dzięki wydaniom dla Armada Music, a następnie Mau5trap Deadmau5’a. Po drodze pojawił się m.in. oficjalny remiks dla Above & Beyond w wytwórni Anjunabeats, a w 2020 roku Garrett podpisał ekskluzywny kontrakt na wyłączność z Armada Music. W jego ramach wydał dwa single, a także między innymi remiksy dla Armina van Buurena i Tempo Giusto.

Bardzo dobrze rozwijającą i zapowiadającą się karierę zaledwie 30-letniego i_o przerwała jego nagła śmierć. W maju 2021 roku, z raportu sekcji zwłok Lockharta dowiedzieliśmy się, że Amerykanin cierpiał na zapalenie tarczycy Hashimoto i zmarł we własnym domu z powodów naturalnych.

Pośmiertny materiał

Przed śmiercią Garrett pracował nad wieloma produkcjami, których los do dnia dzisiejszego pozostawał nieznany. W porozumieniu z najbliższymi Amerykanina, Armada Music wydała album pt. “Warehouse Summer”, na którym znalazło się 14 premierowych utworów i_o oraz wokalistki Lights, z którą Lockhart zdążył stworzyć EP-kę “AM 444” dla Mau5trap.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy cierpliwie i z czułością trwali w oczekiwaniu na nas, rodzinę Garretta, na akceptację wydania jego ostatnich utworów.

Dziękujemy managementowi i_o za zebranie wszystkich zespołów potrzebnych do wydania ostatnich produkcji Garretta i Lights. Jesteśmy wdzięczni im oraz innym ludziom za regularne kontakty z nami, jednocześnie pozwalając nam na czas i przestrzeń, abyśmy mogli tęsknić za nim oraz opłakiwać jego nieobecność.

Uwielbialiśmy otrzymywać wiadomości od tak wielu osób, jako że każdy z nas mógł zapamiętać Garretta na swój własny sposób. Wasze historie nieraz nas rozśmieszały lub powodowały uśmiech na twarzy, inne doprowadzały nas do łez, ponieważ w tych opowieściach często odżywało to, jaką osobą był Garrett i jaki wpływ, na wiele sposobów, miało jego życie na nas.

Dziękujemy Wam, że dzieliliście się sobą z nami, to naprawdę pomagało nam w kojeniu naszego bólu. Wierzymy, że to muzyczne wydanie stanie się również ukojeniem dla innych. Pamiętajcie, aby nadal dbać o samych siebie i ludzi dookoła, zdając sobie sprawę z tego, jak kruche może być życie.


Rodzina Garretta Lockharta (Greg & Deb, Chad & Lindsey, Colin & Debbie)

Czy “Warehouse Summer” jest godnym testamentem i_o? Na pewno różnorodnym pod kątem stylistyki, o czym możecie przekonać się poniżej:


pdc

Total
13
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?