Jak robić nielegalne rave’y? Uczcie się od Brytyjczyków – jedna z imprez słyszana była w odległości kilkunastu mil

To była niespokojna noc dla mieszkańców Devon. Dźwięki nielegalnej imprezy dobiegały z ponad 20 kilometrów!

pdc

Podczas zwiedzania Wielkiej Brytanii, łatwo można natrafić na rave. W realizacji mniej lub bardziej spontanicznych imprez nierzadko biorą udział duże postaci sceny klubowej. Przykładowo – parę miesięcy temu Fred Again zaprosił swoich fanów na spontaniczną zabawę w Londynie. Organizując takie wydarzanie trzeba jednak uważać – w ostatnim czasie przekonał się o tym Fatboy Slim, którego rave został odwołany z powodu zbyt dużej ilości uczestników. Podobnie zakończyła się impreza odbywająca się niecały tydzień temu w brytyjskiej wsi Devon.

“Niezwykle niepokojąca noc”

12 listopada posterunek policji w brytyjskim Devon odnotował wiele skarg. Mieszkańcy małego miasteczka narzekali przede wszystkim na głośną muzykę, którą słychać było od 12.00 aż do 9.00 rano następnego dnia. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że dźwięki imprezy dało się słyszeć aż z 15 mil.

Obudziłam się o 4:00 rano. Czułam, że dom wibruje, a przecież mieszkam wiele mil od miejsca, gdzie odbywał się rave.

Świadek zdarzenia dla Cornwall Live

Miejscowi zeznawali także, że w pobliżu imprezy miały miejsce wyścigi samochodowe.

Zostałem prawie potrącona przez trzy pojazdy biorące udział w zdarzeniu. Słyszałam, jak samochody przejeżdżają niebezpiecznie obok i jak pracują silniki ok. godz. 20:45, a ostatecznie policja pojawiła się tuż przed 22.00. Niestety, nie złapali żadnego na gorącym uczynku, ale dostarczyłam im zdjęcia i filmy osób biorących udział w procederze.

Świadek zdarzenia dla Cornwall Live

Całą imprezę zakończyła policja. Okazało się, że nie był to pierwszy nielegalny rave tego organizatora. Jego poprzednie wydarzenie odbyło w miejscowości Cornwall, na lotnisku Davidstow i trwało trzy dni. Ze względu na ogromną skalą upamiętniono je jako “Ravidstow”.

Jak widać, pandemiczne lockdowny sprawiły, że ludzie są głodni wrażeń na tyle, że nawet prawo nie jest w stanie im przeszkodzić. Z wyżej przedstawionego wydarzenia płynie prosta nauka. Jak już organizujesz imprezę, to ścisz muzykę na tyle, by nie budziła sąsiada z pobliskiego województwa.

pdc

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?