smack talk knock2

Trap wraca do gry. Knock2 prezentuje nowy projekt z premierowym utworem “Smack Talk”

Knock2, ISOxo oraz RL Grime połączyli siły w powstaniu festiwalowego trapowego bangera pod tytułem “Smack Talk”.

sunrise

Jeśli ktoś śledzi amerykańską scenę muzyki elektronicznej, ten wie, jak ogromną popularnością cieszą się utwory artysty o pseudonimie Knock2. Z pewnością każdy też choć raz usłyszał hitowe “dashstar*”. Track w pewnym momencie opanował największe festiwale jako kluczowy element setów wielu artystów. Do fanów produkcji zaliczyli się chociażby Skrillex, Marshmello, Afrojack, W&W, czy nawet Tiësto. Amerykanie od zawsze mieli specjalne miejsce w muzycznym sercu dla wszelkich odmian trapu i bass house’u. Nic więc dziwnego, że brzmienia te zyskują na popularności, zaliczając małe odrodzenie na scenach EDC lub UMF.

Wyczekiwana premiera

Po niecałym roku od wydania ostatniego kawałka Knock2 oraz ISOxo wreszcie zaprezentowali nam pierwszy utwór w ramach ich wspólnego projektu ISOKNOCK. “Smack Talk” po raz pierwszy zostało zagrane w secie B2B RL Grime’a i Knock2 podczas Ultra Music Festival 2024. Utwór od samego początku przypadł do gustu dużej liczbie społeczności artystów, widząc, w jak wiele warstw opakowany jest singiel i na jak zaawansowanym poziomie stoi sound design.

kalendarz

“FE!N”, czy to ty?

Interesującym zabiegiem w produkcji kawałka było dodanie wielu dźwięków kojarzonych z różnych innych numerów. W taki sposób otrzymaliśmy hardstyle’owy fake out tuż przed pierwszym dropem, który sam w sobie jest aranżacją drugiego dropu w “One Chance”. Do tego dochodzą klimaty sygnowane twórczością DJ Snake’a i festiwalowego trapu. Ciekawym również dodatkiem, łatwym do wyłapania przez fanów amerykańskiego rapu, jest wkomponowanie podobnego dźwięku, jaki usłyszeć możemy w słynnym “FE!N”.

kalendarz

Na dziś jest to pierwsza kolaboracja wszystkich trzech producentów i pewnie nie ostatnia. W przeszłości jednak panowie crossowali się dwójkami, tworząc między innymi “Stinger, “Radial”, czy remix “murdah”.

kalendarz

sunrise

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?