ghostproductions.pl

Jedną z ważniejszych nagród muzycznych (zaraz obok prestiżowych Grammy, do których notabene poznaliśmy ostatnio nominacje i jeszcze kilku innych) jest American Music Awards. Wśród wielu kategorii dotyczących różnych artystów i gatunków, nie mogło zabraknąć tej dotyczącej muzyki elektronicznej.

Tutaj nominowanych zostało trzech artystów – Kygo, Marshmello, a także… Lady Gaga. Już samo to mogło zaskoczyć wielu obserwatorów tematu – jednak największy szok przyszedł w momencie ogłoszenia zwycięzcy. Okazało się bowiem, że to właśnie amerykańska wokalistka została ogłoszona… ulubionym artystą EDM.

Ale… jak to?

Kwestia tej wygranej jest nieco kontrowersyjna – wszak trzydziestoczterolatka jest jedynie wokalistką, mimo iż to właśnie gwiazdy EDM stoją za jej ostatnim albumem zatytułowanym “Chromatica. Lady Gaga znana jest jednak głównie z popowych numerów, których nie na nowym krążku również nie brakuje. Idąc tym tokiem myślenia może American Music Awards powinno nominować do nagrody “ulubionego artysty EDM” każdego, komu popularny producent muzyki elektronicznej pomagał w tworzeniu kawałków? Ten kazus doskonale pokazuje, że niektórych nagród muzycznych nie da się traktować serio.

Pełne wyniki American Music Awards znajdziecie pod tym linkiem.

ghostproductions.pl