love parade

Love Parade powraca! Kultowa impreza odbędzie się w 2022 roku

Zorganizowana przez Dr. Motte zbiórka okazała się sukcesem – tym samym już w przyszłym roku na ulice Berlina powróci Love Parade.

sb

Młode grono odbiorców z pewnością nie kojarzy Love Parade, a szkoda – bo mowa tu o jednej z najbardziej znanych i największych imprez z muzyką techno na początku XXI wieku. Po tragicznych wydarzeniach w 2010 roku, gdzie zginęło 21 osób a ponad 500 zostało rannych, Love Parade już się nie odbyło. Teraz – po 12 latach przerwy od ostatniej edycji – parada powraca na berlińskie ulice.

Blisko 400 tys. euro

By impreza powróciła na salony, jej współorganizator Dr. Motte wraz z organizacją non-profit “Rave the Planet” zorganizowali zbiórkę na organizację imprezy. Ta okazała się sukcesem, gdyż ponad 24 tysiące osób wpłaciło blisko 400 tysięcy euro.

DZIĘKUJEMY WAM, że jesteście z nami już rok! ❤️ Choć był to bardzo trudny czas, nie zabrakło w nim muzyki i miłości, dzięki którym możemy działać dalej!

Z Waszą pomocą uzbieraliśmy już ponad 390000 euro na realizację naszych społecznych celów! Jesteśmy wręcz oniemiali z wrażenia widząc, że aż 24000 osób wzięło udział w naszej kampanii “Fundraving”! Kochamy Was za to!

Rave the Planet

Dzięki zebranym funduszom impreza miała powrócić już w tym roku do Berlina. Jednakże z powodu pandemii organizatorzy postanowili przełożyć to na 9 lipca 2022 roku. Oczywiście wszystko po to, by parada odbyła się w możliwie jak najlepszej formie.

Organizatorzy opublikowali oświadczenie dotyczące tej imprezy w trzech językach – angielskim, niemieckim i… polskim.

Nostalgiczny powrót

Dla wielu starszych miłośników muzyki elektronicznej powrót Love Parade to wyjątkowa wiadomość. Comeback tej kultowej imprezy wywołuje wiele wspaniałych wspomnień z ulic Berlina czy Zagłębie Ruhry. Dla młodszych będzie zaś to doskonała okazja, by na własnej skórze poczuć tę wyjątkową atmosferę i swobodnie się bawić na ulicach Berlina. Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji, gdyż zanosi się na to, że impreza ta będzie jedną z najbardziej ikonicznych w przyszłorocznym sezonie.

sb

Total
257
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?