Kluby muszą jeszcze poczekać. Luzowanie obostrzeń tym razem symboliczne

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zaprezentował szczegóły dalszego luzowania obostrzeń.

kalendarz

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zaprezentował szczegóły dalszego luzowania obostrzeń. Dzisiejsze zmiany są kosmetyczne – na więcej należy liczyć po weekendzie.

Dynamika spadku liczby zakażeń koronawirusem jest naprawdę spora – na przestrzeni ostatnich tygodni wynosi ona kilkadziesiąt procent. To pozwala na luzowanie obecnie obowiązujących obostrzeń. Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił kolejny etap luzowania obostrzeń. I tu kończą się dobre wieści – szczególnie, jeśli mieliście nadzieję na powrót klubów.

emuze.me

Luzowanie obostrzeń – co się zmieni od 6 czerwca?

Dzisiejsze zmiany obejmują:

– targi konferencyjne (od 6 czerwca powraca możliwość, obowiązuje limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych)
– sale zabaw dla dzieci (od 6 czerwca powraca możliwość, obowiązuje limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych)
– imprezy i zgromadzenia (dotychczasowy limit 50 osób zostaje zwiększony do 150 osób)
– transport zbiorowy (75% obłożenia danego środka transportu z obowiązkiem noszenia maseczki)

ultra

Ze wszystkich limitów są wyłączone osoby zaszczepione.

Kluby wciąż zamknięte

W dalszym ciągu są zakazane zgromadzenia spontaniczne. Podobna sytuacja dotyczy również działalności klubów nocnych i dyskotek.

Nie podjęliśmy decyzji o ich otwarciu. Trzeba będzie przypilnować większego reżimu sanitarnego, ale rzeczywiście rozmawiamy o kontekście 26 czerwca, aby tę decyzję podjąć.

Tym samym w dalszym ciągu trwać będzie opisywana przez nas niedawno “fikcja”. Wiele klubów w naszym kraju postanowiło bowiem wrócić do działania już w ubiegły weekend.

kalendarz

Czekamy dalej…

Trzeba więc przyznać, że dzisiejsze ogłoszenia dotyczące luzowania obostrzeń są – co by nie mówić – symboliczne. Ogłoszony dziś stan będzie obowiązywać od 6 do 25 czerwca. Później wdrożone ma zostać jeszcze większe luzowanie obostrzeń – jego szczegóły mamy poznać w przyszłym tygodniu.

Przy tym wszystkim Niedzielski zastrzegł, że przedstawiony dziś plan może ulec korektom. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?