Sprawdzamy poprzednie lineup’y Mamry Festival. Kto zagrał w Węgorzewie w ubiegłych latach?

Pierwsza edycja Beach Party Węgorzewo miała miejsce w 2018 roku. W 2022 przyszedł czas na nową markę – Mamry Festival.

kalendarz

Tak zwane lokalne festiwale to rzecz, która w naszym kraju się rozwija, i to naprawdę z sukcesem. Dowodów na tego typu udane przedsięwzięcia nie brakuje, także na północy Polski. Od 2018 roku tego typu wydarzenie odbywa się także w Węgorzewie – kiedy to powstała impreza pod nazwą Beach Party. Początki były skromne, ale z każdym kolejnym rokiem impreza ta mogła poszczycić się coraz lepszym lineup’em. W 2022 roku do EDMowych artystów dołączyli także popowi oraz rapowi. Zmianie uległ także brand – obecnie wydarzenie nazywa się Mamry Festival.

Zanim jednak dojdziemy do tego, jak wygląda skład artystów w tym roku, zobaczmy kto występował podczas poprzednich edycji – jeszcze w ramach Beach Party Węgorzewo.

emuze.me

Beach Party Węgorzewo 2018

Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 2018 roku. Dokładnie 10 sierpnia na plaży Mamry wystąpiło niemało rozpoznawalnych na polskiej scenie postaci. Na czele lineup’u stali I.GOT.U, Bounce Inc. oraz Hazel. Oprócz nich, przed mazurską publicznością zaprezentowali się chociażby DJ Inox, DJ Quiz, Nina Suerte czy Matt5ki – mózg operacyjny całego przedsięwzięcia.

Beach Party Węgorzewo 2019

Kolejna edycja była pod względem brandu przygotowana zdecydowanie lepiej. Impreza otrzymała nową identyfikację wizualną (która w pewnych aspektach pozostała z nami po dziś dzień, mimo zmiany nazwy). Dodatkowo w górę poszedł poziom lineup’u – tym razem na jego czele stanęli Skytech, DJ Kuba & Neitan oraz DNF. Oprócz nich, 10 sierpnia na plaży Mamry zagrali chociażby Adam de Great, Diabllo, DJ Driver oraz EMDI.

ultra

Mamry Festival 2022

Kilka tygodni po drugiej edycji Beach Party Węgorzewo organizatorzy ogłosili duże zmiany. Od 2020 roku impreza przyjęła nową nazwę – Mamry Festival. Niestety, plany pokrzyżowała pandemia – przez co pierwsza edycja pod nową marką ma miejsce dopiero teraz, 29 i 30 lipca 2022 roku.

To, co warte podkreślenia, to fakt przedłużenia wydarzenia do dwóch dni. To jednak nie koniec zmian – wszak tym razem, oprócz EDMowych artystów, zaplanowane zostały występy popowych i rapowych postaci. Tym samym na czele tegorocznej imprezy stoją Viki Gabor, Smolasty oraz bryska. EDMową część składu reprezentują między innymi Gromee, Skytech, Tribbs oraz DJ Kuba & Neitan.

Jeszcze wiele przed nami

Historia Beach Party Węgorzewo, a potem Mamry Festival, do bogatych na ten moment jeszcze nie należy – wszak za nami zaledwie trzy edycje imprezy. Każdy jednak od czegoś zaczynał – tak więc jesteśmy więcej niż pewni że kolejne karty historii tej imprezy z roku na rok będą coraz bardziej okazałe.

kalendarz


foto: Xo-Xo Photo

emuze.me

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?