Martin Garrix i Blinders wydają nowy numer! Sprawdź, jak brzmi “Aurora”

Martin Garrix ujawnia kolejny singiel z debiutanckiego albumu “Sentio”. We współpracę z Holendrem przy tym utworze wszedł Blinders.

sunrise

Debiutancki klubowy album Martina Garrixa nachodzi coraz to większymi krokami. Holender do tej pory opublikował 8 utworów, na których udzielili się kolejno: Zedd, Mesto, Vluarr, Brooks, Matisse & Sadko, DubVision, Julian Jordan oraz Justin Mylo. Jak widać, ekipa zebrana do tej pory na “Sentio” to w głównej mierze bliscy współpracownicy Martjina, z którymi w przeszłości wydawał już utwory, ale także artyści, którzy na co dzień wydają w jego wytwórni – STMPD RCRDS. U Garrixa wydaje również również Blinders, który zresztą w ostatnich miesiącach zaliczył powrót na scenę za sprawą EPki “RAV APPEAL”. Mateusz pasuje więc do tego grona jak ulał – a teraz otrzymujemy kolejny na to dowód w postaci już drugiego collabu polskiego producenta z Garrixem.

Drugi wspólny numer po niemal 4 latach

Pierwszy utwór tego duetu pojawił się w październiku 2018 na EPce Garrixa zatytułowanej “BYLAW” i było to “Breach (Walk Alone)“. Utwór w tamtym czasie cieszył się uznaniem wśród fanów Holendra i Polaka, nierzadko grali go także różni DJe (z Garrixem na czele).

kalendarz

Po niemal czterech latach przyszedł czas na coś nowego. Mająca swoją premierę 26 kwietnia “Aurora” jest drugą oficjalnie wydaną wspólną produkcją na linii Martin GarrixBlinders. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana – podobnie jak pozostałe numery z “Sentio” – podczas marcowej trasy po Amerykach. Już wtedy na naszych łamach pisaliśmy o potencjalnym collabie między tą dwójką producentów. Wskazywały na to informacje ze strony 1001tracklists, a także insta story menadżera Mateusza. Jak się okazało, poszlaki te okazały się zgodne z prawdą.

kalendarz

Nawiązanie do starych czasów?

“Sentio” po wydanych singlach można określić jako album w pełni energiczny, ale i różnorodny. Znajdziemy tam przekrój tego co można było usłyszeć w poprzednich latach w produkcjach Martina: electro house, progressive house, bass house czy future bounce. W tym przypadku nie było inaczej. “Aurora” poprzez charakterystyczny sound design (w tym przede wszystkim główne leady) nawiązuje do modnych brzmień sprzed dekady czyli tzw. złotej ery EDMu. Jest to zresztą zaskoczeniem w kontekście Blindersa – wszak już dawno nie słyszeliśmy go w takiej odsłonie. W każdym razie – otrzymaliśmy kawał dobrego instrumentalnego tracka, w który na dodatek doskonale wkomponowują się wokale. Przykład prosty – grany przez Garrixa podczas występów mashup “Aurory” z “In The Name Of Love”.

Kawałek ten – jak już wspomnieliśmy wyżej – będzie częścią mającego swoją premierę w piątek albumu Martijna pod tytułem “Sentio”. Na portalach streamingowych można go jednak posłuchać już teraz, do czego zachęcamy.

sunrise

kalendarz

Total
21
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?