Tune Of The Year

Martin Garrix nie bez powodu już od kilku lat gości w topce międzynarodowych gwiazd sceny EDM. Już jako bardzo młody artysta pokazywał, na co go stać jako producent oraz DJ w tym czasie grając na największych światowych festiwalach. Skrupulatna praca nad muzycznymi projektami przeradza się w ciągle rosnącą ilość fanów. W 2020 roku z racji odmiennych okoliczności trzeba było znaleźć nowy sposób na rozwój swojej kariery. Holender znalazł sposób na to szaleństwo, dalej wydając nową muzykę, dzieląc się twórczością pod nowymi aliasami czy transmitując sety z ciekawych lokalizacji. Garrix zaraz przez sylwestrem sygnowanym marką Tomorrowlandu udzielił EDM.com wywiadu na temat jego działalności w ostatnich miesiącach. Podsumował on mijający rok oraz uchylił rąbka tajemnicy na temat nadchodzących projektów artysty.

Wiele aliasów = wiele problemów?

Garrix już od początku wywiadu podkreśla, że pomimo trudnego czasu dla branży sam nie ma problemu z brakiem kreatywności. Nietrudno to zauważyć, patrząc pod iloma aliasami wydawał w 2020 – dla przypomnienia: jako Martin Garrix, GRX oraz YTRAM. Ułatwiło to mu swobodę artystyczną, a zarówno z tyłu głowy miał mniejszą presję dotyczącą spełnienia wymagań fanów danego projektu.

Produkowanie pod danym aliasem daje mi swobodę w kreatywnym tworzeniu i wydawaniu utworów bez ograniczeń. Kocham ciężką pracę kreatywną, przy której nie muszę martwić się o granicę za każdym razem kiedy produkuję muzykę.

Martin Garrix o projekcie Ytram

Wpływ pandemii na kreatywność

Brak motywacji i źródeł inspiracji w obecnej sytuacji jest czymś normalnym dla artystów żyjących w obecnej sytuacji. Jest to w pełni zrozumiała sytuacja, zważając na to, że Holender aktualnie musiał pożegnać się z napiętym grafikiem koncertowym. Jednak ten czas jest też motywacją do tego, by po tym wszystkim wrócić w mocniejszym wydaniu.

Myślę, że przez ten wolny czas byłem super kreatywną osobą i stworzyłem w tym czasie najbardziej szaloną muzykę jaką do tej pory udało mi się wyprodukować. Mogłem spędzić tak wiele czasu w studiu i nie mogę się doczekać, by udostępnić wszystko nad czym wtedy pracowałem.

Martin Garrix

Nowy album

Już wcześniej na łamach naszego portalu informowaliśmy o powrocie projektu AREA21 w tym artykule. Pod tym aliasem Martjin współpracuje wraz z nominowanym do Grammy piosenkarzem i tekściarzem Maejorem. Do tej pory od tej dwójki otrzymywaliśmy jedynie single. Garrix niedawno wyjawił, że duet planuje wypuścić cały album w 2021 roku. Oprócz tej informacji nie odsłania on jeszcze wszystkich kart dotyczących tego materiału.

Chciałbym powiedzieć coś więcej na ten temat, jednak jedynie mogę wspomnieć, że to będzie coś całkowicie szalonego! Już wkrótce!

Martin Garrix

Czy livestreamy to dobry pomysł?

Właścicielowi STMPD RCRDS nie można odmówić dobrego kontaktu ze swoimi fanami. Społeczność zorganizowana wokół producenta otrzymuje wiele materiałów z występów artysty czy różnych innych vlogów. Jednak zamiłowanie do koncertowania może on realizować w formie, którą daje livestreaming. Nie bez echa przeszły jego sety na łódce przemierzającej holenderskie wody czy dachu własnego mieszkania w Amsterdamie. Transmisje w swoich domach oglądało tysiące osób. Martin docenia tę alternatywę, jednak nie wyobraża sobie na dłuższą metę tej formy koncertowania.

Myślę, że w tym momencie jest to świetna opcja dla artystów i eventów, która umożliwia dalszą komunikację między swoimi fanami i odbiorami, z nadzieją na dostarczenie rozrywki i szczęścia ludziom w tych dziwnych czasach. Jednak muszę powiedzieć, że bardzo tęsknię za koncertowaniem i nie mogę się doczekać powrotu na scenę i występowania. Niestety livestreamy nie zastąpią uczucia uczestniczenia w występie na żywo i uczucia energii wszystkich dookoła.

Martin Garrix

Na koniec 2020 roku artysta nagrał set dla sylwestrowej edycji festiwalu Tomorrowland. Podczas występu nie brakowało wysypu kilkunastu ID, której stanowcza większość zostanie (bądź już została) wydana pod szyldem jego wytwórni STMPD RCRDS. Martin w ten sposób chce dać fanom szczyptę tego, co ma do zaoferowania nowe pokolenie talentów w tej branży. Więcej na temat niewydanych utworów z jego występu przeczytacie pod tym linkiem. Natomiast pełną treść wywiadu z Garrixem w języku angielskim przeczytacie tutaj.


foto: Rukes

Tune Of The Year