kontakt

O tym, że Martin Garrix będzie twórcą kolejnego hymnu Mistrzostw Europy w piłce nożnej, dowiedzieliśmy się już pod koniec 2019 roku. To właśnie wtedy – podczas odbywającego się Amsterdam Dance Event – młody Holender ogłosił, że będzie twórcą hymnu Euro 2020. W międzyczasie rozgrywki – z powodu pandemii – zostały przeniesione na 2021 rok, co też miało wpływ na premierę utworu. Po ponad roku w końcu dostajemy więcej informacji.

Wspólnie z U2

Nowy hymn euro zostanie zaprezentowany już 14 maja, czyli dokładnie w 25. urodziny Garrixa. Wiemy też, kogo młody Holender zaprosił do współpracy przy produkcji utworu. Jest to legendarny irlandzki zespół U2, co Martin potwierdził w swoich social mediach, wstawiając zdjęcie z liderem grupy Bono oraz gitarzystą The Edge.

Przebije Guettę?

Do premiery hymnu Euro 2020 zostało lekko ponad tydzień. Nasza redakcja z niecierpliwością czeka na premierę tej współpracy, gdyż takie combo może być kolejnym przykładem znakomitej promocji muzyki elektronicznej i jej twórców wśród zwykłych słuchaczy. Warto przypomnieć, że hymn poprzedniego Euro, za który odpowiadał David Guetta, okazał się sporym komercyjnym sukcesem. O tym, czy w przypadku Martina Garrixa będzie podobnie, przekonamy się za jakiś czas.

Jesteśmy również ciekawi, czy młody Holender – podobnie do swojego francuskiego kolegi – wystąpi w ceremonii otwarcia (bądź zamknięcia) imprezy. Dla Martijna nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyż zagrał już podczas ceremonii zamknięcia zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku…

kontakt