mata

Mamy nowego rekordzistę polskiego Spotify. Mata i jego “Patoreakcja” detronizują Taco Hemingwaya

Młody warszawski raper swoim kontrowersyjnym utworem pobił dotychczasowy rekord Taco Hemingwaya – i to z nawiązką.

silesia beats

Z roku na rok polski Spotify rozwija się coraz mocniej. Istotny wpływ na ten stan rzeczy ma rodzima rapgra, której reprezentanci hurtowo zajmują czołowe miejsca w rankingach słuchalności na tym portalu społecznościowym. Doskonale to widać chociażby w naszym cotygodniowym zestawieniu, w którym raperzy i beatmakerzy zajmują większość miejsc w TOP100. Pełne zestawienie polskiego Spotify znajdziecie pod tym linkiem.

Melodeklamacja rządzi również pod względem zainteresowania w dniu premiery. Dotychczas najwięcej odsłon podczas pierwszych 24 godzin dostępności na Spotify zgarnął Taco Hemingway i jego ubiegłoroczny utwór “Polskie tango”. Wtedy poprzeczka została zawieszona na poziomie 578 301 streamów. W tym tygodniu przebił ją (i to z nawiązką) inny raper – Mata.

jay_cluss

Warszawski twórca wszedł z buta na scenę pod koniec 2019 roku kontrowersyjnym singlem “Patointeligencja“. Miesiąc później ukazał się z kolei jego album, zatytułowany “100 dni do matury”. Jak wynika ze statystyk Spotify Wrapped, debiut fonograficzny dwudziestolatka był najchętniej słuchanym polskim długograjem 2020 roku.

ultra

Takich wyników jeszcze nie było

Nowy rok przynosi mocną odpowiedź na szum spowodowany “Patointeligencją”. Michał Matczak – bo takie dane w swoim dowodzie ma Mata – zaprezentował w tym tygodniu jeszcze bardziej kontrowersyjny utwór, zatytułowany “Patoreakcja“. Zawierający wiele odniesień do wydarzeń medialnych (na czele ze znamienną odezwą do TVP i Jacka Kurskiego) utwór w ciągu 2 dni od premiery zgromadził 6,5 miliona odtworzeń na YouTube. Jeszcze bardziej wart uwagi jest z kolei wyczyn tego utworu na Spotify.

Młodemu Matczakowi udało się bowiem pobić rekord streamów w dniu premiery. W ciągu pierwszych 24 godzin od publikacji, “Patoreakcja” została odsłuchana aż 643 846 razy.

silesia beats

W chwili publikacji tego tekstu licznik przy tym utworze wskazuje na 1 765 723 streamy. Są to dane z dziś (piątek, 2 kwietnia) z godziny 1:00 czasu polskiego. Imponujące, zważywszy na fakt, że utwór został wydany we wtorkowe popołudnie.

Wiatr zmian w rankingu Spotify?

Obecnie młody raper ma 1 069 567 unikalnych słuchaczy w ciągu ostatnich 28 dni. Niespotykana dotąd na polskim Spotify forma nowego utworu może spowodować, że Skytechowi – czyli obecnemu najchętniej słuchanemu polskiemu artyście – zacznie zagrażać nie tylko sanah, ale także Mata…

kalendarz

ultra

jay_cluss

Total
18
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?