mata ucieckający przed policją i psami

Mata w nowym singlu „Patoprohibicja” nawiązuje do zatrzymania przez policję

Mata po olbrzymim sukcesie swojego ostatniego albumu, po raz kolejny zdecydował się wypuścić utwór z serii „Pato”.

emuze.me

Ostatnio wokół osoby Michała Matczaka aka Mata dużo się dzieje. W ostatnich dniach informowaliśmy was o nadchodzącej trasie koncertowej. Tym razem Młody Matczak po raz kolejny zdecydował się wypuścić kawałek z serii „Pato”. W utworze o tytule “Patoprohibicja” zabrał głos w sprawie depenalizacji konopi w Polsce, nawiązując do swojego zatrzymania sprzed kilku miesięcy.

Styczniowe zatrzymanie

W styczniu wybuchła wielka afera związana z zatrzymaniem Maty za posiadanie narkotyków. Na jednej z ulic w Warszawie policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Gdy zostali zatrzymani, sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszem. Dalszej części historii nie trzeba nikomu przedstawiać. Po paru miesiącach od tej sytuacji Mata postanowił się odnieść, wypuszczając utwór „Patoprohibicja”.

Fundacja420

Warto zauważyć, że cały utwór okraszony jest hasztagiem fundacja420 i jest to nawiązanie do ostatnio założonej przez Matę fundacji. Ma ona na celu dążenie do depenalizacji konopi w Polsce. Cały dochód z utworów promujących fundacje przeznaczany jest na jej działania.

Z tego powodu, w światowy dzień konopi (20 kwietnia), swoje premiery miały trzy utwory, które miały za zadanie promować nowy projekt. Ze względu na opinie mówiące o mało „ambitnym” tekście i zmarnowanym potencjale, kawałki nie zostały zbyt ciepło przyjęte. Wszystkie utwory i do nich klipy powstały na Jamajce we współpracy z Young Leosią. Był to finał całej akcji uśmiercenia Maty, na rzecz jego alter ego – Skutego Bobo.

Skute Bobo & Young Leosia – CICHO

„Patoprohibicja”

Przede wszystkim, cały utwór jest wizytówką Fundacji420. Raper zwraca uwagę na niedorzeczności, jakie delegalizacja marihuany powoduje. Mówi o tym, jakie korzyści przyniosłaby polskiej gospodarce depenalizacja oraz zwraca uwagę na problemy, z jakimi zmagają się starsi ludzie przykładowo z chorobą nowotworu szpiku. Ponadto, w utworze znajdziemy również follow up do piosenki Jamala pt. „Policeman”.

Jedno jest pewne – ze względu na ogromny sukces poprzedników, ten kolejny muzyczny manifest na pewno odbije się dużym echem. Posłuchajcie „Patoprohibicji”.

28.01.2022 – to miał być zwyczajny piątek. Nikt nie spodziewał się, że wydarzenia tamtej nocy przejdą do historii. Michał M. znany także jako Mata został zatrzymany przez warszawską policję. Teraz w swoim najnowszym kawałku “PATOPROHIBICJA (28.01.2022)”, założyciel Fundacji 420 opowie ciąg dalszy wydarzeń z dwudziestego ósmego dnia styczniowego.

– piszę SBL Label w opisie postu na Instagramie
Mata – PATOPROHIBICJA

emuze.me

Total
18
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?