mata ucieckający przed policją i psami

Mata w nowym singlu „Patoprohibicja” nawiązuje do zatrzymania przez policję

Mata po olbrzymim sukcesie swojego ostatniego albumu, po raz kolejny zdecydował się wypuścić utwór z serii „Pato”.

kalendarz

Ostatnio wokół osoby Michała Matczaka aka Mata dużo się dzieje. W ostatnich dniach informowaliśmy was o nadchodzącej trasie koncertowej. Tym razem Młody Matczak po raz kolejny zdecydował się wypuścić kawałek z serii „Pato”. W utworze o tytule “Patoprohibicja” zabrał głos w sprawie depenalizacji konopi w Polsce, nawiązując do swojego zatrzymania sprzed kilku miesięcy.

Styczniowe zatrzymanie

W styczniu wybuchła wielka afera związana z zatrzymaniem Maty za posiadanie narkotyków. Na jednej z ulic w Warszawie policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Gdy zostali zatrzymani, sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszem. Dalszej części historii nie trzeba nikomu przedstawiać. Po paru miesiącach od tej sytuacji Mata postanowił się odnieść, wypuszczając utwór „Patoprohibicja”.

emuze.me

Fundacja420

Warto zauważyć, że cały utwór okraszony jest hasztagiem fundacja420 i jest to nawiązanie do ostatnio założonej przez Matę fundacji. Ma ona na celu dążenie do depenalizacji konopi w Polsce. Cały dochód z utworów promujących fundacje przeznaczany jest na jej działania.

Z tego powodu, w światowy dzień konopi (20 kwietnia), swoje premiery miały trzy utwory, które miały za zadanie promować nowy projekt. Ze względu na opinie mówiące o mało „ambitnym” tekście i zmarnowanym potencjale, kawałki nie zostały zbyt ciepło przyjęte. Wszystkie utwory i do nich klipy powstały na Jamajce we współpracy z Young Leosią. Był to finał całej akcji uśmiercenia Maty, na rzecz jego alter ego – Skutego Bobo.

ultra

Skute Bobo & Young Leosia – CICHO

„Patoprohibicja”

Przede wszystkim, cały utwór jest wizytówką Fundacji420. Raper zwraca uwagę na niedorzeczności, jakie delegalizacja marihuany powoduje. Mówi o tym, jakie korzyści przyniosłaby polskiej gospodarce depenalizacja oraz zwraca uwagę na problemy, z jakimi zmagają się starsi ludzie przykładowo z chorobą nowotworu szpiku. Ponadto, w utworze znajdziemy również follow up do piosenki Jamala pt. „Policeman”.

Jedno jest pewne – ze względu na ogromny sukces poprzedników, ten kolejny muzyczny manifest na pewno odbije się dużym echem. Posłuchajcie „Patoprohibicji”.

28.01.2022 – to miał być zwyczajny piątek. Nikt nie spodziewał się, że wydarzenia tamtej nocy przejdą do historii. Michał M. znany także jako Mata został zatrzymany przez warszawską policję. Teraz w swoim najnowszym kawałku “PATOPROHIBICJA (28.01.2022)”, założyciel Fundacji 420 opowie ciąg dalszy wydarzeń z dwudziestego ósmego dnia styczniowego.

– piszę SBL Label w opisie postu na Instagramie
Mata – PATOPROHIBICJA

kalendarz

emuze.me

Total
18
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?