kontakt

Fani Martina Garrixa z pewnością zaliczą kwiecień 2022 roku do naprawdę udanych. To właśnie przez cały ten miesiąc praktycznie co kilka dni jesteśmy bombardowani kolejnymi nowościami od holenderskiego producenta i jego przyjaciół. Cała ta ofensywa release’owa ma zostać zwieńczona wydaniem pierwszego albumu pod aliasem Martin Garrix. “Sentio“, bo tak będzie nazywać się to wydawnictwo, ukaże się w pełnej krasie 29 kwietnia. Już teraz znamy jednak większość utworów, które się na nim znajdą.

Jeszcze wcześniej światło dzienne ujrzały kawałki “Follow” z Zeddem

…oraz “Limitless” z Mesto.

Cztery nowe collaby

Kolejne dwa tygodnie przyniosły następne 4 kawałki – każdy z nich w nieco innym stylu. 5 kwietnia oficjalnie zaprezentowany został pierwszy z nich, konkretnie “Reboot” w kolaboracji z amsterdamskim producentem o pseudonimie Vluarr. Słychać w nim charakterystyczny styl młodego talentu, zahaczający nieco o to, co prezentowali dotychczas Seth Hills czy Blinders.

Na następny kawałek przyszedł czas 8 kwietnia – czyli dokładnie dzień po 5. rocznicy wydania “Byte”, pierwszego collabu na linii Martin Garrix – Brooks. Panowie po tym utworze jeszcze nieraz wracali do studia, a najnowszym efektem współpracy jest wydane właśnie “Quantum“. Ten track wręcz bije po uszach stylem jednej z gwiazd ubiegłorocznego Heartbeat Festival, zaś momentem wartym odnotowania jest z pewnością charakterystyczny drugi break.

Następny w kolejce był kawałek, który stanowił intro do ostatnich setów Martijna. Okazał się nim collab z rosyjskim duetem Matisse & Sadko. Tym razem jednak nie otrzymaliśmy klasycznego dla nich progressive house’u, a coś bardziej festiwalowego i ostrzejszego. To “Good Morning” do delikatnych nie należy!

Na koniec tej części odliczania do “Sentio” możemy zapoznać się z czymś we wcześniej wspomnianym progresywnym stylu. Tym razem w tym interesie Martijnowi towarzyszył duet DubVision, który wystąpi w tym roku w Polsce podczas Heartbeat Festival 2022. Na wokalu utworu “Starlight (Keep Me Afloat)” pojawił się Shaun Farrugia. Cóż – panowie nie zawiedli, a fani tego typu euforycznych brzmień otrzymali kolejny argument potwierdzający tezę “progressive house nigdy nie umarł”.

Minimum cztery kolejne w drodze

Czekają nas jeszcze premiery przynajmniej czterech utworów, które znajdą się na “Sentio”. Wśród nich najpewniej znajdą się progresywne collaby z Justinem Mylo…

…i Blindersem…

…a także będące eventowym killerem ID z Julianem Jordanem.

Na giełdzie głośny jest także deepowy numer, za którym mieliby stać Garrix i DallasK…

…ale również potencjalny drugi collab Martijna z DubVision, który przywodzi na myśl progresywny styl duetu rodem z utworów pokroju “All By Myself”, “Backlash” czy “Turn It Around”.

Garrix już wkrótce w Polsce!

Opcji jest więc mnogo, a rozstrzygnięcia już naprawdę niedługo. Jak więc wspomnieliśmy na początku – to jest dobry miesiąc dla fanów Garrixa, który już wkrótce wystąpi w Polsce. Będziemy mieć okazję zobaczyć go w akcji na początku lipca podczas Open’er Festival 2022 – więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

kontakt