Koronawirus nie przeszkodzi organizatorom Mayday 2020. Znamy “datę zapasową” na wypadek rozwoju pandemii

Organizatorzy Mayday 2020 zabezpieczyli się przed COVID-19 w sposób bezprecedensowy. Już teraz poznaliśmy zapasową datę, na wypadek przełożenia imprezy.

PDC

Powiedzieć, że sytuacja związana z COVID-19 jest dla branży eventowej niełatwa, to jakby nic nie powiedzieć. Na całym świecie wiele imprez zostaje odwołanych lub przeniesionych na późniejsze terminy – zaś pozostałe stoją pod znakiem zapytania. Tysiące osób zastanawia się, czy Tomorrowland 2020 dojdzie do skutku, ale w naszym kraju też niepewności nie brak. Coraz głośniejsze są bowiem dyskusje o realizacji tegorocznych edycji Heartbeat Festival czy Sunrise Festival.

Na informacje dotyczące czołowych letnich eventów jeszcze zapewne poczekamy. Jest jednak jeden promotor, który wyszedł przed szereg i to w naprawdę bezprecedensowy sposób.

emuze.me

Dwie daty imprezy

Chodzi tu o organizatora kultowego już Mayday, mającego odbyć się 10 listopada w katowickim Spodku. Na social mediach festiwalu pojawiło się bowiem oświadczenie dotyczące obecnej sytuacji. Dowiadujemy się z niego, że na ten moment nie ma mowy o odwołaniu imprezy – co nie powinno dziwić, wszak fani techno mieliby zjechać się do stolicy Śląska dopiero za 7 miesięcy.

Interesującym jest za to fakt, iż już teraz organizatorzy postanowili zabezpieczyć się na wypadek ewentualnej eskalacji kryzysu związanego z koronawirusem. I tak – jeśli okazałoby się, że wydarzenie nie mogłoby odbyć się 10 listopada, to nową datą byłby 8 maja 2021 roku.

PDC

Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

Jak dobrze wiecie, prace nad tegoroczną edycją Mayday Poland trwają bez przerwy i nie ma mowy o jej odwołaniu.

Jednak ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna i musimy wziąć pod uwagę wszystkie scenariusze, już dzisiaj informujemy Was, że w przypadku gdyby stan pandemii uniemożliwił nam zorganizowanie imprezy w listopadzie, Mayday Poland zostanie przeniesiony.

Już zarezerwowaliśmy na tą okoliczność katowicki Spodek. Terminem zapasowym jest 8 maja 2021.

Oczywiście Mayday Poland odbyłby się w niezmienionej formie czyli: 3 sceny i 14 godzin muzyki, a wszystkie zakupione do tej pory bilety nie stracą ważności.

Panująca sytuacja dotyczy nas wszystkich dlatego tym bardziej bądźmy dla siebie wsparciem! Wspólnie damy radę!

Mayday Polska

foto: Hiczek / 4Clubbers

emuze.me

Total
5
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?