Kolejne doniesienia z Belgii nie napawają optymizmem. Tomorrowland 2020 coraz bliższe odwołania

Na łamach belgijskich mediów pojawiły się informacje wskazujące na to, że odwołanie Tomorrowland 2020 może być już tylko kwestią czasu.

sunrise

Co roku na Tomorrowland przyjeżdża kilkaset tysięcy osób z całego świata. Nie dziwi więc, że temat ewentualnego odwołania eventu pojawia się tak często na naszych łamach. Przed weekendem informowaliśmy Was o poważnych wątpliwościach władz lokalnych odnośnie organizacji w tym roku Madness. Spowodowane są one oczywiście szalejącym na całym świecie koronawirusem. Dziś z kolei temat wraca za sprawą doniesień belgijskich mediów.

Media podgrzewają atmosferę

Jak donosi belgijska telewizja publiczna RTBF, burmistrzowie gmin Werchter i Aarstelaar, które to położone są obok gmin Ramst i Boom (w których odbywa się Tomorrowland), odwołali właśnie wszystkie wydarzenia kulturalne i imprezy przewidziane na nadchodzące wakacje.

kalendarz

Z kolei na antenie jednej z lokalnych rozgłośni radiowych minister spraw wewnętrznych Belgii nie pozostawił zbyt wiele złudzeń osobom liczącym na to, że tegoroczne Madness się odbędzie.

kalendarz

Burmistrzowie oczekują od Rady Bezpieczeństwa Narodowego decyzji wyjaśniającej sytuację. Decyzja powinna zostać podjęta jak najszybciej. Niestety, powinni spodziewać się odwołania

Pieter De Crem, minister spraw wewnętrznych Belgii

Te wieści siłą rzeczy rozbudziły na nowo dyskusje na temat tego, kiedy (bo już nawet nie czy) w sieci pojawi się ogłoszenie o przeniesieniu bądź odwołaniu Tomorrowland 2020.

Wypowiedź organizatorów

Do medialnych doniesień odnieśli się organizatorzy imprezy.

sunrise

Czasami coś się dzieje na świecie, i przez to Ty otrzymujesz cios, który ma dalekosiężne konsekwencje. Anulowane są kolejne imprezy – jedna za drugą. Jest dużo niepewności, ponieważ nikt tak naprawdę nie wie, jak będzie wyglądał świat za kilka miesięcy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że letni sezon festiwalowy wisi na włosku i potrzebny będzie mały cud, aby odwrócić ten scenariusz. Tomorrowland jest w ścisłym kontakcie z władzami lokalnymi i czekamy na instrukcje od rządu krajowego, których będziemy ściśle przestrzegać. Oczywiste jest, że dobro, zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, załogi, sąsiadów i wszystkich innych zaangażowanych osób jest najważniejsze.

Tomorrowland

Czy Tomorrowland 2020 się odbędzie?

Na ten moment bardzo ciężko przewidywać z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, jaka będzie sytuacja epidemiologiczna na świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że obecne doniesienia z całego świata nie napawają optymizmem. Istnieje bowiem bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że zaplanowane na nadchodzące lato festiwale przeniosą się na terminy późniejsze lub po prostu się nie odbędą. Ten pierwszy wariant miał miejsce przy katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka, zaś ten drugi – w przypadku brytyjskiego Glastonbury.

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?