Melodic techno przed koncertem… Robbiego Williamsa w Krakowie. Lufthaus wystąpi jako support

Już 12 marca w Krakowie wystąpi Robbie Williams. Jako support wystąpi formacja Lufthaus, specjalizująca się w… melodic techno.

dolaczdonas

Na łamach naszego portalu nieraz pisaliśmy o zamiłowaniach Robbiego Williamsa do klubowych klimatów. Twórca wielu hitów swego czasu wspominał o stworzeniu projektu, w którym chciałby tworzyć muzykę elektroniczną. I, jak się okazało, nie rzucał słów na wiatr – w czasie pandemii połączył on bowiem siły z dwoma producentami – Flynnem Francisem i Timem Metcalfe. Wynikiem tej współpracy są produkcje w klimacie melodic techno, w których możemy usłyszeć głos weterana sceny.

Przy pierwszym wydaniu formacji, udział gwiazdy w procesie twórczym nie był jasno komunikowany. Jednak charakterystyczna barwa głosu towarzysząca utworowi “Stay” nie przeszła bez echa, a Williams potwierdził spekulacje. Obecnie projekt jawnie promowany jest marką Brytyczyka. Zarówno “Stay”, jak i ich nowsze wydania na streamingach są również przypisane do jego profilu, a najnowsze zdjęcia promocyjne ukazują sylwetki wszystkich członków trio.

Klubowe brzmienia na stadiony

Były członek formacji Take That chce się pochwalić światu nowym projektem. Twórca “Rock DJ” zabrał Lufthaus na swoją jubileuszową trasę koncertową. Dzięki temu zabiegowi podczas oczekiwania na występ Brytyczyka, na europejskich stadionach wybrzmi melodic techno. Nie inaczej będzie w Polsce – już 12 marca w Krakowie będziemy mogli usłyszeć obie odsłony Robbie’go Williamsa.

Muzyka łączy pokolenia

Trio, do którego należy Williams jest supportem całej trasy koncertowej “XXV Tour 2023 25 Years of Hits”. Zważając na lata świetności artysty, jak i sam jej motyw przewodni – czyli album skupiający największe hity artysty – ukazanie projektu Lufthaus szerszej publice jest nietypowym zabiegiem. Wszak grupa docelowa tego koncertu na co dzień raczej nie styka się z takimi klimatami.

Minione już koncerty ukazują, że dzięki stadionowym występom elektroniczne trio zdobywa wielu nowych słuchaczy. Lufthaus na swoim Instagramie na bieżąco relacjonują wrażenia po odegranych setach. W komentarzach nie brakuje nowych fanów, którzy dzięki wspólnej trasie polubili się z alternatywną twórczością weterana sceny.

Już za chwilę w Krakowie

Dla tych, którzy z nostalgią wspominają twórczość Brytyjczyka, ale też lubują się w klimatach twórczości projektu Lufthaus mamy dobrą wiadomość. Robbie Williams już 12 marca wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie. Ostatnie bilety na to wydarzenie są nadal dostępne. Wejściówki w cenie od 345 zł można kupić na stronie organizatora.

dolaczdonas

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?