MTV EMA 2019 rozdane. EDMowi artyści z dwiema statuetkami

Ubiegłej nocy w hiszpańskiej Sewilli rozdano nagrody MTV EMA 2019. Świat muzyki elektronicznej nie opuścił gali z pustymi rękami.

sunrise

Ubiegłej nocy w hiszpańskiej Sevilli odbyła się gala rozdania nagród MTV European Music Awards. Jest to wydarzenie związane głównie z muzyką pop, jednak nagradzani są również artyści reprezentujący inne gatunki. Do tego grona zalicza się także EDM – w ubiegłym roku statuetkę w kategorii “Najlepszy artysta elektroniczny” zdobył Marshmello.

Martin Garrix najlepszym EDMowym artystą

W tym roku grono nominowanych było bardzo zbliżone do ubiegłorocznego – szczegóły znajdziecie pod tym linkiem. Charakterystycznemu producentowi w hełmie nie udało się jednak obronić zwycięstwa z roku ubiegłego – najwięcej głosów uzyskał bowiem Martin Garrix. Jest to już trzecie zwycięstwo Holendra w tej kategorii – wcześniej ta sztuka udawała mu się w 2015 i 2016 roku.

kalendarz

Martijn nie jest jedynym elektronicznym artystą, który został uhonorowany podczas wczorajszej gali. Do tego grona należą Avicii, który pośmiertnie zwyciężył w kategorii “Najlepszy szwedzki artysta”, a także… MATTN, która – jak już pisaliśmy kilka dni temu – zdobyła statuetkę jako “Najlepszy belgijski artysta“.

ultra

EDMowe nominacje w innych dziedzinach

Swoją szansę na zwycięstwo duet The Chainsmokers miał aż w dwóch kategoriach. Drugą z nich była “Najlepsza kolaboracja“. W szranki stanął singiel “Call You Mine”, w którym wokalnie udzieliła się Bebe Rexha. Niestety, Amerykanie musieli uznać wyższość innego duetu – J Balvin i Rosalia zapewnili sobie zwycięstwo utworem “Con Altura”.

Wyniki w tej kategorii całemu światu przekazał Afrojack.

Podobną sytuację miał DJ Snake, który miał szansę na statuetkę w kategorii “Najlepszy francuski artysta“. Tutaj z kolei zwycięzcą okazał się Kendji Girac.

Nominacje w swoich krajach otrzymali również Yung Felix (Holandia) oraz Kygo i Alan Walker (Norwegia).

sunrise

A co tam w innych kategoriach?

Tutaj krótko – najlepszą nową artystką okazała się Billie Eilish. Jej utwór “Bad Guy” zdobył także nagrodę za najlepszą piosenkę roku. Shawn Mendes został najlepszym artystą roku, a najlepszym klipem okazał się obrazek do kawałka Taylor Swift pod tytułem “ME!”.

Najlepszą polską artystką została Roksana Węgiel, która walczyła z takimi konkurentami, jak Bass Astral x Igo, Daria Zawiałow, Sarsa i Dawid Podsiadło.

Pełną listę zwycięzców znajdziecie pod tym linkiem.

ultra

kalendarz

https://www.youtube.com/watch?v=_hlYd0GgzoI

kalendarz

Total
20
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?