Music Power Explosion odbędzie się w Szczecinie? Znamy stanowisko miejskich urzędników!

Po raz ostatni impreza odbyła się w 2018 roku we Wrocławiu. Jak się okazuje, trwają negocjacje między przedstawicielami Szczecina i agencją Prestige MJM.

kalendarz

Music Power Explosion to event, który dotychczas odbył się dwukrotnie, w dwóch różnych miejscach. Pierwsza edycja miała miejsce na Stadionie Energa w Gdańsku w 2016 roku – główną gwiazdą był Avicii. Z kolei druga edycja (z której relację znajdziecie pod tym linkiem) odbyła się dwa lata później, na stadionie miejskim we Wrocławiu. Był to jednocześnie jeden z ostatnich EDMowych eventów, jaki został zorganizowany przez agencję Prestige MJM.

Wiele osób obawiało się, że jedna z największych agencji eventowych w naszym kraju w zupełności odpuściła sobie temat muzyki elektronicznej. Jednak w ostatnich godzinach pojawiło się dla tych osób światełko nadziei.

emuze.me

Festiwal EDM w Szczecinie?

Informacja o ewentualnej trzeciej edycji MPE rozgrzała polskich fanów EDM do czerwoności. Zresztą – nie ma co się dziwić, wszak na ostatniej edycji zagrała plejada gwiazd z Tiesto i Zedd’em na czele. Teraz impreza miałaby się odbyć w Szczecinie, a przynajmniej na to wskazuje ogłoszenie Szczecińskiej Agencji Artystycznej o zamiarze zawarcia umowy z Prestige MJM – właścicielem marki i organizatorem Music Power Explosion.

Według ogłoszenia z Biuletynu Informacji Publicznej impreza miałaby odbyć się na lotnisku Szcecin-Dąbie.

ultra

fot. Marek Czasnojć

Trwa procedura

O szczegóły postanowiliśmy zapytać rzecznika prasowego Szczecińśskiej Agencji Artystycznej.

W sierpniu 2019 roku zamieszczono ogłoszenie. Trwa procedura. Jak na razie nie wiadomo czy wydarzenie się odbędzie.

Robert Grabowski – Rzecznik Prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej

Innymi słowy – temat MPE w Szczecinie istnieje, jednakże na ten moment nie ma żadnych konkretów. Tym bardziej, że dopóki nie zostaną podpisane umowy na organizację imprezy, to nie mamy pewności, czy w ogóle ona się odbędzie.

Temat otwarty

Na chwilę obecną trwają rozmowy pomiędzy SAA a Prestige MJM, lecz na ten moment ciężko przewidzieć, czy doprowadzą one do organizacji imprezy. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że jeśli do końca marca nie zostanie osiągnięte porozumienie, to impreza w tym roku się nie odbędzie.

kalendarz

Prestige MJM z pewnością liczy na finansowanie ze strony SAA, według ogłoszenia kwota zamówienia usługi przez instytucję kultury miasta Szczecina opiewa na aż 1 000 060 zł. O tym, czy Miasto Szczecin będzie w stanie tyle wydać na organizację imprezy, przekonamy się wkrótce.

emuze.me

Total
17
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?