avicii

Muzeum Avicii’ego coraz bliżej. Znamy datę otwarcia i ceny biletów!

Avicii Experience zabierze nas w wyjątkową podróż po karierze Tima Berglinga – od tworzenia pierwszych tracków do największych hitów.

sb

Avicii uznawany jest przez wielu za postać legendarną na scenie muzyki elektronicznej. O jego życiu i twórczości możemy przeczytać w jego biografii „Tim: Oficjalna Biografia Avicii’ego”. Ponad półtora roku temu informowaliśmy Was z kolei o planach otwarcia muzeum poświęconego życiu i karierze Tima Berglinga. Osoby, które chciałyby odwiedzić Avicii Experience nie będą musiały już długo czekać. Znamy bowiem szczegóły otwarcia tego miejsca.

Wyjątkowa podróż

Avicii Experience zabierze nas w wyjątkową podróż do dzieciństwa Tima oraz czasów jego światowej sławy. Oferta będzie dotyczyć zarówno lat młodzieńczych i miejsca, gdzie tworzył swoje pierwsze tracki, jak i studio w Los Angeles, w którym powstawały największe hity. Na wystawie odwiedzający oprócz kupienia pamiątek, będą mogli zobaczyć niedostępne nigdzie zdjęcia i filmy. Dodatkowo będzie można posłuchać wiele niewydanych wcześniej wersji piosenek. Większość eksponatów będzie interaktywna, dzięki czemu fani będą mogli bardziej zagłębić się w twórczość Avicii’ego.

O twórcach Avicii Experience

Muzeum stworzone jest przez Pophouse Entertainment, którzy na swoim koncie mają już wiele udanych przedsięwzięć. Przede wszystkim są twórcami największego na świecie game center znajdującego się w Sztoholmie o nazwie Space, na którym z jednych pięter powstaje wystawa Avicii’ego. Co ciekawe muzeum zajmie ponad 300m2.

Om Space - Space
źródło: space.cc

Bilety już dostępne

Wielkie otwarcie nastąpi 26 lutego 2022 roku. Bilety dostępne są już w sprzedaży – zwykła wejściówka kosztuje 220 koron szwedzkich, czyli niecałe 100 złotych. Część pieniędzy ze sprzedanych biletów zostanie przekazane na Tim Bergling Foundation. Zajmuje się ona działaniami zapobiegawczymi przeciwko chorobom psychicznym, przede wszystkim wśród młodych ludzi.

Bilet do Avicii Experience można kupić pod tym linkiem.

SUPPORTING THE CULTURE – Urbanista Official Store
Żródło: timberglingfoundation.org

sb

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?