MYLØ wydaje u Tchamiego. Twórca viralowego “Sufriendo” w polsko-niemieckim collabie

Jak dotąd, w Confession wydawali z polskiej sceny Indox i LOUD ABOUT US! – teraz to grono zasila MYLØ, twórca viralowego “Sufriendo”.

sunrise

Nie jest zbyt częstą sytuacją w ostatnim czasie wybicie się do zagranicznej świadomości przez utwór polskiej produkcji. W ostatnich miesiącach najbardziej jaskrawym przykładem takiego sukcesu był collab Tribbsa z Alokiem, który przez długi czas znajdował się w Top10 niemieckiego Spotify. Wcześniej – w głównej mierze dzięki TikTokowi – swój gamechanger w karierze odnotował MYLØ. W 2022 roku jego “Sufriendo” stało się internetowym viralem, wykręcając w sumie na platformie Spotify niemal 50 milionów razy.

To nie przyniosło co prawda wielkiego międzynarodowego boomu na Polaka, ale wymierny wpływ już z pewnością miało. Widać to chociażby w tym roku, kiedy to Miłosz miał okazję już wydać oficjalny remix utworu ikony niemieckiego clubbingu o pseudonimie Moguai

kalendarz

…oraz collab z innym Niemcem – tym razem znanym jako Plastik Funk.

kalendarz

Już trzeci Polak u Tchamiego

To oczywiście nie koniec ofensywy reprezentującego Wielkopolskę DJa, producenta i saksofonisty. Do jego listy z labelami, w których udało mu się wydać muzykę, dołączyło wszak Confession – wytwórnia, której twarzą jest Tchami. Dotychczas okazję zaprezentowania się tam miały tylko dwie polskie ksywy – Indox oraz LOUD ABOUT US!. Teraz do tego grona dołącza MYLØ, który połączył siły z niemieckim producentem o pseudonimie BRANDON. Ich wspólny kawałek nosi tytuł “Floor Addiction” i stanowi hybrydę tech house’owych brzmień ze znanymi z tego labelu g-house’owymi klimatami.

Jak współpracowało się Polakowi z Niemcem? Niech opowie sam zainteresowany:

sunrise

Od zawsze marzyłem, żeby mieć tam wydanie i teraz marzenie staje się faktem!

Niecały rok temu podczas writing camp w Kolonii stworzyliśmy zalążek utworu razem z Brandonem. Wyjątkowy klimat tego nagrania to z pewnością efekt naszego niesamowitego jak na pierwsze spotkanie flow. Po prostu rozumieliśmy się bez słów.

MYLØ

Jak wiele jest racji w “wyjątkowym klimacie”? Naszym zdaniem jej nie brakuje – ale ocenę zostawiamy jak zwykle wam. Najnowszy singiel MYLØ możecie odsłuchać poniżej.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?